Avaleht Heategevus Aita päästa elusid! Verekeskus ootab Rakvere Kultuurikeskusesse verd loovutama
Aita päästa elusid! Verekeskus ootab Rakvere Kultuurikeskusesse verd loovutama

Aita päästa elusid! Verekeskus ootab Rakvere Kultuurikeskusesse verd loovutama

Verekeskus.jpgPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 29. novembril kella 10.00-14.00 Rakvere Kultuurikeskuses (Kreutzwaldi 2) toimuvale doonoripäevale, et kõik abivalmid ja sooja südamega Virumaa inimesed saaksid kinkida abivajajatele nende järgmise sünnipäeva!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuhi Ülo Lomp juhib tähelepanu, et johtuvalt haiglate tellimustest, vajavad viimasel täiendamist kõigi veregruppide verevarud: „Loovutades verd, saame olla kindlad, et Eestis on piisavad varud, et päästa kõikide abivajajate elusid, sest õnnetuste ja ootamatute saatusekäänakute eest ei ole meist keegi kindlustatud, sestap on meie üleskutse kõigile tervetele ja hoolivatele Virumaa inimestele: tule ja kingi abivajajatele nende järgmine sünnipäev!“.

Hingedekuul on verekeskus Rakverre tulemas suisa kolmandat korda, 1. novembril olime kultuurikeskuses ning 15. novembril Rakvere ametikoolis, kahel doonoripäeval on verd loovutanud 107 virumaalast ning meie verevarud on täienenud ligi 50 liitri hinnalise verega. Tuginedes rohkearvulise külastatavusega doonoritelkidele, loodab Lomp, et seekord on head teha soovivaid virumaalasi veelgi rohkem ning on lootusrikas, et ka telkides verd loovutanud doonorid leiavad aega ja tahtmist, et külastada ka kultuurikeskuses toimuvat doonoripäeva.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 19 000 patsiendile aastas.

verekeskus

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga