Avaleht Heategevus AITA SINAGA ELUSID PÄÄSTA! Keila doonoritelkidesse oodatakse verd loovutama!
AITA SINAGA ELUSID PÄÄSTA! Keila doonoritelkidesse oodatakse verd loovutama!

AITA SINAGA ELUSID PÄÄSTA! Keila doonoritelkidesse oodatakse verd loovutama!

VerekeskusPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus kutsub Keila inimesi Keila Kultuurikeskuse juurde paigaldatud doonoritelkidesse verd loovutama 11. ja 12. juulil kella 12-18 ning 13. juulil kella 11-17.

„Regionaalhaigla doonoritelkide tuur on jõudmas Keilasse, kuhu ootame kõiki suure südamega inimesi head tegema,“ ütles Regionaalhaigla verekeskuse arendusjuht ning doonoritelkide ellukutsuja Ülo Lomp, lisades: ”Kuna suveperioodil jäävad verevarud alati madalamaks, õnnetusi on aga suveti rohkem – seetõttu ootame kõiki häid inimesi suvel vähemalt ühe korra verd loovutama. Meil on väga hea meel kutsuda kõiki terveid ja abivalmis inimesi verd loovutama meie rõõmsavärvilistesse kollastesse telkidesse, kus on alati mõnus meeleolu, tehakse toredaid loosimisi ning vereloovutajaid ja lapsi lõbustab pelikan Dona.“

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse, Tartu Ülikooli kliinikumi verekeskuse ja Pärnu Haigla veretalituse doonoritelkides loovutas 2015. aasta suvel verd 3132 inimest, kes annetasid kokku üle 1400 liitri verd. Doonorite sõbralikku perre lisandus 630 esmadoonorit.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Kõige sagedamini vajavad doonorverd vähihaiged, sünnitajad ja imikud ning raskete operatsioonide patsiendid, aga ka aneemia, verejooksu, raske trauma ja mitmete teiste haiguste põdejad. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

”Ka doonor on riigikaitsja” juhtlause all tuuritavad doonoritelgid mööda Eestit juba kümnendat suve.

Maist septembri keskpaigani toimuva tuuri ajal peatutakse üheksas linnas: Tallinnas, Keilas, Raplas, Paides, Haapsalus, Rakveres, Pärnus, Tartus ning Viljandis. Pärast Keilat jätkub doonoritelkide tuur 25.- 27. juulil Paides.

Oleme sel aastal loonud doonoritelkidele ka eraldi eesti- ja venekeelse kampaanialehe www.doonoritelgid.ee, kus leiab igakülgset informatsiooni doonoritelkidega seonduvalt.

Doonoritelkide projekt saab teoks tänu koostööle päästeameti, kaitseväe, sotsiaalministeeriumi, kaitseministeeriumi, politsei- ja piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, maanteeameti, kaitseväe värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu ja Eesti Punase Ristiga.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga