Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad AITA SINAGI! Verekeskus kutsub detsembris Kiviõli inimesi doonoripäevale
AITA SINAGI! Verekeskus kutsub detsembris Kiviõli inimesi doonoripäevale

AITA SINAGI! Verekeskus kutsub detsembris Kiviõli inimesi doonoripäevale

Verekeskus-vajab-kõikide-veregruppide-verd.jpgPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 12. detsembril kella 11.00-14.00 Kiviõli Kunstide Koolis (Vabaduse pst 6) toimuvale selle aasta jõulukuu doonoripäevale.  Jõulukuu tähistamiseks on avatud õnneloos, kuhu on panustanud mitmed teatrid ja teised ettevõtted.

„Eesti regilaulus tähistab sõna punane hoopiski kaunist, seega punane kingitus on kaunis kingitus. Verekeskus soovib Kõigile Kiviõli inimestele rahulikku pühadeaega ja ootab  kõiki doonoreid tegema kaunist kingitust,“ rääkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, lisades: „Regionaalhaigla verekeskusel on tavaks teha jõulukuul ka oma headele doonoritele toredaid kingitusi – teatripileteid, muuseumipääsmeid, kinkekaarte jms. Kingitused loositakse välja kõigi detsembris verd loovutanud ja loosis osalenud doonorite vahel. Peaauhinnaks on Kalev Spa külastus koos majutusega kahele.“

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Kiviõlis aasta tagasi 14. detsembril ning siis külastas doonoripäeva 28 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 26 doonoril ning kogusime pea 12 liitrit hinnalist nestet. Ülo Lomp: „Loodame, et seekord on osalus suurem, sest Kiviõlis on mitmeid suure töötajate arvuga ettevõtteid samuti abituriente, keda ootame väga vereloovutusele!“

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 19 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga