Avaleht Heategevus Aita toidupangal aidata ja osale talvistel toidukogumispäevadel!
Aita toidupangal aidata ja osale talvistel toidukogumispäevadel!

Aita toidupangal aidata ja osale talvistel toidukogumispäevadel!

Toidupanga talvised toidukogumispäevad toimuvad 13. ja 14. detsembril 45 toidupoes üle Eesti.

Kõik särasilmsed heasoovijad on taaskord oodatud liituma vabatahtlike meeskonnaga, et aidata koguda kauem säilivaid toiduaineid puudust kannatavatele inimestele. Selle aasta talviste toidukogumispäevade elluviimiseks ootab toidupank osalema ligi 1000 vabatahtlikku. See on hea võimalus nii eraisikutel, ettevõtetel kui ka mistahes organisatsioonidel kaasa lüüa toidupanga töös ja teha mõnetunnine heategu, mis aitab muuta paljude Eesti inimeste elu paremaks. Ettevõtmisega on liitunud valik Rimi, Prisma, Selveri, Coopi, Maksimarketi ja Maxima toidupoode üle Eesti.

Toidupanga juht Piet Boerefijn selgitab: “Ainuüksi kaubandusest päästetud toidust ei piisa kõigile Eestis puudust kannatavatele inimestele. Probleem on suurem. Meie iganädalane toiduabi koosneb nii päästetud kui ka toidukogumispäevadel annetatud toidukaubast. Toidupangast saavad abi inimesed, kes on esitanud abipalve piirkonna sotsiaalhoolekande osakonnale ja kelle osakond on pannud vastavasse nimekirja, mis on omakorda saadetud toidupanka.”

Vabatahtlike registreerimiseks toidukogumispäevadele on avatud keskkond Osale.toidupank.ee. Registreerida saab üksi, samuti enda kokkupandud grupiga, näiteks sõprade, koolikaaslaste või kolleegidega. Vabatahtlike ülesanneteks on jagada kaupluste külastajatele flaiereid, võtta vastu toiduannetused ja valmistada toidukaup ette transpordiks. Vabatahtlikud tegutsevad toidupoodides mõlemal päeval kahes vahetuses. Esimesed vahetused alustavad reedel peamiselt kell 13 ja laupäeval kell 12. Mõnes kaupluses alustatavad vabatahtlikud varem või hiljem ning on piirkondi, kus aktsioon toimub vaid ühel päeval. Registreerimiskeskkonnast leiab täpse info vabatahtlike vahetuste kellaaegade ja kõikide aktsioonis osalevate kaupluste kohta.

Kogutud toiduained toimetatakse poodidest kohalikesse toidupankadesse, kus vabatahtlike abil need sorteeritakse ja ladustatakse. Iga toidupank jagab kogutud toidu iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele, eelistatult lastega peredele. Talvistel toidukogumispäevadel annetatud toit hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni juba enne jõule.

Kõik, kes soovivad toidupankade tööle kaasa aidata, kuid ei saa osaleda toidukogumisaktsioonis, on oodatud seda tööd püsivalt toetama. Annetada on võimalik annetuskeskkonna Armastanaidata.ee kaudu või helistades regulaarselt Eesti Toidupanga annetustelefonidele:

900 9005 – annetad 2 eurot
900 9010 – annetad 8 eurot