Avaleht Heategevus AITÄH ANNETAJATELE! Vähiravifond „Kingitud Elu“ jätkab 20-aastase tudengi toetamist võitluses vähiga
AITÄH ANNETAJATELE! Vähiravifond „Kingitud Elu“ jätkab 20-aastase tudengi toetamist võitluses vähiga

AITÄH ANNETAJATELE! Vähiravifond „Kingitud Elu“ jätkab 20-aastase tudengi toetamist võitluses vähiga

Vähiravifond Kingitud Elu jätkab 20-aastase tudengi toetamist võitluses vähigaHille Tänavsuu Vähiravifond „Kingitud Elu“ nõukogu annab välja järjekordse toetuse. Fond jätkab 20-aastase Tallinna külje all elava tudengineiu toetamist, kes vajab kõhu eesseina fibrosarkoomi raviks ravimit Votrient.

„Rõõm on tõdeda, et fondi poolt läinud suvel noorele neiule kättesaadavaks tehtud ravimidoos on teinud tema tervisega lausa imesid: kaugele arenenud vähkkasvajast tingitud vaevused on vähenenud, elus on taas rohkem värvi ja maitset.

Tänan kõiki fondi annetajaid, tänu kellele sai patsient kätte esimese doosi ravimit ning nüüd saab taas fondi abiga järgmise doosi. Ilma toetuseta poleks ülikoolis õppiv neiu saanud talle hädavajalikku ravi, sest Haigekassa seda ei finantseeri,” ütles fondi nõukogu esimees Toivo Tänavsuu. Patsiendi näol on tegemist noore inimesega, kes vaatamata tervisehädadele elab võimalikult aktiivset ja täisväärtuslikku elu. Raske haigusega võitleva noore naise tervislik seisund muutub pidevalt – kord halvemuse, siis jälle paremuse poole. Tal on toetavad vanemad ja abikaasa, kuid ka sellest jääb antud juhul väheks, sest ravimi ühe kuu doos maksab apteegis üle 3200 euro. Siin saabki vähiravifond tänu annetajatele noorele inimesele ja tema perele appi tulla. Ravim Votrient annab koostoimes teiste ravivõtetega olulist leevendust patsiendi enesetundele.

Votrient (toimeaine pasopanib) on küll Haigekassa soodusravimite nimekirjas, kuid seda finantseeritakse vaid teatud spetsiifilistel tingimustel. Kahjuks tudengineiu kasvaja nendele tingimustele ei vasta. Sotsiaalministeeriumi ravimikomisjon arutas tänavu kevadel võimalust lisada loetellu täiendavaid tingimusi, kuid lõpuks seda siiski ei toetanud.

Fond tagab patsiendile ravimi järgnevaks kaheks ravikuuriks. Pärast seda saab patsient teha fondile uue taotluse, mille rahuldamine sõltub senise ravi tulemuslikkusest ja fondi kogunenud rahast.

Vähiravifond paneb eestimaalaste südamele, et iga euro võib kellegi elu pikendada. Haigekassa kaudu hädavajaliku abita jäänud nn “mittekulutõhusate” vähihaigete heaks saab annetada fondi kodulehel www.kingitudelu.ee asuvate pangalinkide ning annetusnumbrite kaudu.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga