Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub saarlasi selle aasta esimesele doonoripäevale
DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub saarlasi selle aasta esimesele doonoripäevale

DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub saarlasi selle aasta esimesele doonoripäevale

verekeskus-vajab-koikide-veregruppide-verdPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 8. veebruaril kella 13.00-18.00 ja 9. veebruaril kella 10.00-15.00 Kuressaare Kultuurikeskuses (Tallinna 6) toimuvatele doonoripäevadele, et kõik abivalmid ja sooja südamega saarlased saaksid teha heategusid ning kinkida abivajajatele nende järgmise sünnipäeva!

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Kuressaare Kultuurikeskuses enne jõule, 21. ja 22. detsembril ning siis külastas pühadehõngulisi doonoripäevi kogunisti 252 inimest, eduka vereloovutusega lõppes külastus 209 saarlasest doonoril. „Meie verevarud said väga tõhusa täienduse, sestap täname kõiki-kõiki möödunud aastal doonorina heategusid teinud saarlasi ning ka Kuressaare linna doonorluse toetamise eest. Loodame, et seekord on Kuressaare inimeste aktiivsus vähemasti sama suur ning meie verevarud täienevad jõudsalt,“ rõhutas verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, lisades, et viimasel ajal vajavad eelkõige täiendamist A ja B reesusnegatiivsed verevarud.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 19 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

doonoripäev

Kommentaarid