Avaleht Heategevus Doonoritelgid alustavad Rakverest
Doonoritelgid alustavad Rakverest

Doonoritelgid alustavad Rakverest

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse, Päästeameti ja Kaitseväe koostöös alustavad doonoritelgid tänavu suvel väljasõite Rakvere keskväljakult. Virumaa doonorid saavad telkides verd loovutada kolmel päeval: 9. ja 10. juulil kell 12-18 ja 11. juulil kell 11-17.

„Doonoritelki on teretulnud nii praegused doonorid kui ka kõik need inimesed, kes siiani on vereloovutuse peale vaid mõelnud,“ ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Suvine vereloovutus telgis annab doonorile toreda elamuse ja patsientidele hädavajaliku abi.“

”Ka doonor on riigikaitsja” juhtlause all püstitatakse doonoritelgid seitsmendat suve. Möödunud aastal tegid abivalmis inimesed 16 päeva jooksul doonoritelkides kokku 1844 vereloovutust, millest 371 andsid esmadoonorid. Kokku koguti doonoritelkides ligi 830 liitrit verd.

”Doonoritelkidest on saanud tõeline üleriigiline ettevõtmine ja oleme tänulikud kõigile koostööpartneritele, kes on projektile õla alla pannud ja tunnevad muret Eesti inimeste elu ja tervise pärast. Suur aitäh ka kõigile doonoritele, kes aitavad enda vabatahtliku tegevusega suurendada meie kõigi igapäevast turvatunnet,” lisas Lomp.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga