Avaleht Heategevus Edukad ärimehed müüvad asenduskodude lastele raha kogumiseks glögi
Edukad ärimehed müüvad asenduskodude lastele raha kogumiseks glögi

Edukad ärimehed müüvad asenduskodude lastele raha kogumiseks glögi

Heategevusorganisatsioon Lions Club avas Tallinna jõuluturul oma kioski, kust saadav müügitulu annetatakse asenduskodude laste õppetegevuseks.

Foto: Lions Tallinn-Eesti I klubi

Pühadeajal on juba traditsiooniks saanud Talinna jõuluturu külastamine. Juba aastaid tegutseb jõuluturul ka Eesti esimene lõvide-klubi ehk Lions Club Tallinn Eesti I. Nende kiosk on turul lionite ametlikuks kogunemiskohaks ning kogu selle müügitulu läheb asenduskodude laste õppetegevuse toetamiseks.

Foto: Lions Tallinn-Eesti I klubi

Heategevuslik glögimüük on võimaldanud viimastel aastatel lisaks väiksematele projektidele toetada ka Maarja küla viimase maja sisustamist ning juba kolmandat aastat anda välja asenduskodudest ülikooli läinud noortele stipendiumit. Klubi liikmed käivad vahetustega ise turul nii glögi, piparkooke, mett, mandleid kui küünlaid müümas.

Foto: Lions Tallinn-Eesti I klubi

“Meie klubi liikmed on küll aktiivsed ettevõtjad, advokaadid jne., aga heategevusel on kõigi elus keskne koht – ikka selleks, et maailm oleks homme parem koht. Iga klubi liikme panus jõuluturul võimaldab toetada asenduskodude noori nende elutee alguses ning hariduse omandamisel,” sõnas Lions Tallinn Eesti I asutajaliige ja klubipoolne jõuluturu koordinaator Avo Anton.

Foto: Lions Tallinn-Eesti I klubi
  • Lionsid annavad asenduskodu noortele stipendiumeid välja tänavu juba kolmandat aastat.
  • Stipendiaate aitavad valida nii noorte enda saadetud kandidatuurid kui ka asenduskodude soovitused.