Avaleht Heategevus EESTI AITAB! MTÜ Vaba Ukraina alustab esmaabivahendite saatmist Ukrainale novembris
EESTI AITAB! MTÜ Vaba Ukraina alustab esmaabivahendite saatmist Ukrainale novembris

EESTI AITAB! MTÜ Vaba Ukraina alustab esmaabivahendite saatmist Ukrainale novembris

EESTI AITAB! MTÜ Vaba Ukraina alustab esmaabivahendite saatmist Ukrainale novembrisHeategevuskontserdiga üle 200 000 euro kogunud MTÜ Vaba Ukraina kavandab kogutud annetuste eest esmaabivahendite Ukrainasse saatmist alustada novembri esimesel poolel.

Esmaabikotid jao- ja rühmasuurustele üksustele pannakse kokku Eestist ostetud või spetsiaalselt tellitud meditsiinivahenditest. Ukrainlastele saadetakse sidemeid, žgutte, haavasalve, põletusgeeli, verejooksu peatavat Celox pulbrit, spetsiaalseid plaastreid suurte ja kõhu- ja rindkerehaavade katmiseks, kopsuvigastuste puhul kasutatavaid dekompressioonnõelu, süstlaid, kanüüle ja infusioonisüsteeme, samuti alusmatt-kanderaame, termolinu, traumakääre ja palju muud.

Kalleim vahend, mis Ukrainasse teele läinud on ligi 1800 eurot maksnud kunstliku hingamise aparaat, mida kasutatakse vigastatute haiglasse transportimisel. Saadetiste koostamisel lähtutakse ukrainlaste vajadustest ning ühingu ridadesse kuuluvate sõjaväelise kogemusega meedikute nõuannetest.

MTÜ Vaba Ukraina juhatuse liikme Kuido Külma sõnul ületas kogutud summa ürituse korraldajate kõige julgemadki unistused ja ootused. “Nii esinejad kui annetajad näitasid pikisilmi oodatud toetust oma vabaduse ja maa eest võitlevale Ukraina rahvale,” ütles Külm.

Eesti MTÜ partneriteks Ukrainas on kaks vabatahtlikke koondavat organisatsiooni – Ühing Patriot ja Kiievi ringkonna omakaitseühing Samooborona Boyarka. Neist esimene loodi Maidani sündmuste aegu demonstratsioonides kannatada saanud inimeste abistamiseks; hiljem muutus ühingu peamiseks ülesandeks Ukraina armee üksuste toetamine ja varustamine. Samooborona Boyarka on keskendunud vabatahtlikest moodustatud pataljonide abistamisele.

Eestlaste käest on meditsiiniabi saanud vabatahtlikud pataljonid Donbass, Aidar, Tšernigov, Kievskaja Russ-11, Omega ja teised. „Jälgime saadetiste päralejõudmist hoolega, seni on kõik jõudnud adressaatideni. Ukrainlaste tagasiside on olnud äärmiselt positiivne. MTÜ Vaba Ukraina liikmed on saanud konkreetseid teateid selle kohta, kuidas Eesti meditsiiniabi on konfliktipiirkonnas elusid päästnud. Toetame esmaabivahenditega Ukraina üksusi, kuna nende kaudu jõuab abi kõige kiiremas ja organiseeritumas korras ka nende tsiviilisikuteni, kes sõjategevuses kannatada saavad ja kiiret esmaabi vajavad,“ ütles Külm.

Hoolimata 5. septembril sõlmitud relvarahust jätkub Ida-Ukrainas sõjategevus, mille tõttu hukkuvad ja saavad viga nii tsiviilisikud kui sõjaväelased. Ühing Vaba Ukraina kavatseb jätkata meditsiiniabi saatmist kuni sõjategevuse lõppemiseni.

Annetustelefonid on avatud 30. novembrini ja soovijatel on võimalus anda omapoolne panus. Helistades numbrile 9007701 saab annetada 5 eurot, numbrile 9007702 helistades annetatakse 10 eurot ning 900 7703 annetatakse 20 eurot.

MTÜ Vaba Ukraina on kodanikualgatuse korras moodustatud vabatahtlike koostöövõrgustik, mille eesmärk on toetada vaba ja demokraatliku Ukraina arengut ja võitlust oma iseseisvuse eest. MTÜ tegevus on keskendunud just meditsiiniabi saatmisele. Alates varasuvest on ühingu Tartus ja Tallinnas paiknevad liikmed pannud teele kümneid abisaadetisi Ukraina iseseisvust ja vabadust kaitsvatele üksustele.

EESTI AITAB! MTÜ Vaba Ukraina alustab esmaabivahendite saatmist Ukrainale novembris2

Kommentaarid