Avaleht Heategevus EESTI AITAB! Ukraina sisepõgenikud hakkavad saama Eestis toodetud toiduabi
EESTI AITAB! Ukraina sisepõgenikud hakkavad saama Eestis toodetud toiduabi

EESTI AITAB! Ukraina sisepõgenikud hakkavad saama Eestis toodetud toiduabi

EESTI AITAB! Ukraina sisepõgenikud hakkavad saama Eestis toodetud toiduabiVälisministeerium saadab koostöös Eesti toiduainetetööstuse ettevõtjatega ja ÜRO pagulaste ülemvoliniku ametiga (UNHCR) Ukraina sisepagulastele humanitaarabina toiduaineid.

Ida-Ukraina pagulastele saadetav Eesti toiduabi suunatakse ÜRO pagulaste ülemvoliniku ameti (UNHCR) vahendusel pagulaskeskustesse, haiglatesse, lasteasutustesse ja supiköökidesse. Välisminister Urmas Paeti sõnul on humanitaarolukord Ida-Ukrainas raske ning läheneva talve eel muutub olukord veelgi keerulisemaks, vahendas BNS-ile välisministeerium. “Sisepagulaste arv kasvab päev-päevalt. Ligi 90 protsenti Ida-Ukraina elanikest on konflikti tõttu kaotanud oma elatusallikad ning sisepõgenikke on tänaseks üle 417 000,” lausus Paet.

Hädasolijad vajavad nii toidu- kui ka meditsiiniabi ning muud eluks esmavajalikku. Paeti sõnul otsustas Eesti Ukraina sisepõgenikke seekord aidata Eesti toiduainete saatmisega. Nii saadab välisministeerium koostöös E-Piim Tootmise AS-i, Maag Konservitööstuse AS-i ja Salvest ASiga Ukraina sisepagulastele 20 tonni täispiimapulbrit, 4,7 tonni lihakonserve ja 4,5 tonni supikonserve. Esimene veos on toiduabiga Ukraina poole teele asumiseks valmis.

UNHCR on suurendanud oma kohalolekut Ukrainas ning lähetanud oma missiooni Ida-Ukrainasse. UNHCR varustab kriisipiirkonnas pagulaskeskuseid, haiglaid, lasteasutusi ning pagulasi toiduainete, soojade riiete, hügieenivahendite ja igapäevaeluks muu vajalikuga.

Välisministeerium rahastab toiduabi saatmist 80 000 euroga humanitaarabiks ettenähtud vahenditest. Kokku on välisministeerium sel aastal Ukrainat toetanud ligi miljoni euro eest.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga