Avaleht Heategevus Eesti ühingu toel avati noorte arvutikeskus Jordaania pagulaslaagris
Eesti ühingu toel avati noorte arvutikeskus Jordaania pagulaslaagris

Eesti ühingu toel avati noorte arvutikeskus Jordaania pagulaslaagris

Eesti ühingu toel avati noorte arvutikeskus Jordaania pagulaslaagrisNovembri lõpus avati Jordaanias Zaatari pagulasalaagri kõige uuemas tsoonis noortekeskus, kus Eesti heategevusühingu MTÜ Mondo toel tegutsev arvutiklass pakub kolmekuiseid arvutikursusi Süüriast põgenenud noortele.

Mondo teatel osaleb praegu kursusel 40 noort süürlast vanuses 15-24 aastat, kuid soovijatest on nädalaga tekkinud juba pikk järjekord. Järgmise aasta vältel pakutavaid kursusi viivad läbi kaks kvalifitseeritud pagulasest õpetajat, üks poistele, teine tüdrukutele. Poiste õpetajal on IT-alane kõrgharidus ning tüdrukute õpetajal on rahvusvaheliselt tunnustatud arvutikasutusoskuse sertifikaat, mille ta omandas enne sõda Süürias.

Zaatari laagri kaheksandas tsoonis avatud noortekeskuse on rajanud MTÜ Mondo partner Finn Church Aid. „Noortekeskus oli esimene asutus, mis oma uksed selles piirkonnas avas. Selle eeskujul on veel kaks organisatsiooni alustanud projektidega, mis on suunatud just kaugemates tsoonides elavatele inimestele,“ selgitas äsja laagrist naasnud MTÜ Mondo humanitaarabi koordinaator Kristi Raidma.

Lisaks arvutiklassi sisustamisele ja kursuste läbiviimisele toetab MTÜ Mondo oma teise koostööpartneri Relief Internationali hallatavat hariduskeskust kaheteiskümne sülearvutiga ning pakub 1500 lapsele kolme kuu vältel mahlajooki, mis annab jõudu kurnava kuumuse käes kooliteed läbida. Sügisel läbi viidud annetuskampaania raames toetasid eestlased Zaatari pagulaslaagri laste koolilõunaid 1079 euroga.

MTÜ Mondo viib ellu humanitaarabiprojekti, mille eesmärk on toetada Süüria pagulaste haridust Jordaanias. Projekti rahastab Eesti välisministeerium.

Lisainfot MTP Mondo tegemiste kohta leiab SIIT!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga