Avaleht Heategevus FESTIVALI ARENDAMISEKS! PÖFF hakkab annetusi koguma
FESTIVALI ARENDAMISEKS! PÖFF hakkab annetusi koguma

FESTIVALI ARENDAMISEKS! PÖFF hakkab annetusi koguma

PÖFFTänavu 21. tegutsemisaastat tähistav Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival PÖFF, mis kuulub maailma viieteistkümne A-kategooria filmifestivali hulka, hakkab festivali arendamiseks lisaks ettevõtete, riigi ja kohaliku omavalituse toetusele koguma ka annetusi. Üks esimesi eesmärke on võimalikult palju filme eesti ja vene keelde tõlkida. Seni on PÖFFi filmidest tõlgitud eesti ja vene keelde kolmandik.

„PÖFF tegutseb aastaid miinimumeelarve, kuid maksimumprogrammiga,” rääkis PÖFFi direktor ja programmijuht Tiina Lokk. “Selleks, et tagada festivali kõrge standard ning tuua filmid kvaliteetselt vaatajani, tahame kaasata ka neid inimesi, kes on PÖFFi fännid – anda neile võimalus annetada, osaleda festivali tegemises. PÖFF on rahvusvaheline filmifestival ning festivali ametlikuks keeleks on inglise keel, kuid rahanappusel on seni jäänud suur osa filme eesti ja vene keelde tõlkimata. Me tahame olla oma kodupublikule lähemal, et filmide jutustatavad lood jõuaksid võimalikult veenvalt ja mõistetavalt vaatajateni.“

Tiina Lokki sõnul on eelarve seni võimaldanud tõlkida ühe kolmandiku kogu festivaliprogrammis linastuvatest filmidest kas eesti või vene keelde. „Oleme selle kohta saanud palju tagasisidet ja publiku soovil alustame järgmise aasta festivali filmide tõlkimise fondi jaoks raha kogumist. Iga filmi tõlkimine on märkimisväärne kulu, mida üksnes kõrge piletihinnaga ei kogu,“ selgitas Tiina Lokk. “Kui publik tuleb meie ideega kaasa, tahame arendada ka teisi tegevusi.”

Selleks, et festival saaks hoida pikaaegse tööga saavutatud kõrget positsiooni maailma parimate filmifestivalide seas ning jätkata arengut, on vaja toetajate abikätt kogu aeg. Alates käesolevast aastast on kõikidel soovijatel, kes peavad lugu filmikunstist ja maailma avardamisest, võimalik aidata festivali arendada, parendada ja kasvatada. Selleks saab teha ülekande märksõnaga “Toetan PÖFF-i” otse festivali kontole endale sobivas summas.

PÖFF-i kodulehel on peamenüüs nupp “TOETA PÖFF-i”. Toetada saavad kõik filmisõbrad – nii eraisikud kui ka ettevõtted.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga