Avaleht Heategevus FOTOD! Paljulapseliste perede koolivaheaeg algas suurperedele ühise lõbusa kinokülastusega
FOTOD! Paljulapseliste perede koolivaheaeg algas suurperedele ühise lõbusa kinokülastusega

FOTOD! Paljulapseliste perede koolivaheaeg algas suurperedele ühise lõbusa kinokülastusega

Fotod: Rasmus Kooskora

Lasterikaste Perede Liit koos Forum Cinemasega kutsusid koolivaheaja alguse puhul Tallinna, Tartu ja Viljandi kinodesse kokku 167 suurperet, et eriseanssidega muuta esimene koolivaheaja päev eriti meeldejäävaks.

MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap märkis, et vihmase ja pimeda sügisilma ajal tuleks veel eriti tähistada koolinoortele antud väikest puhkust. “Ühine tore kinokülastus annab tervele perele hetke hinge tõmmata ja korraks sukelduda lõbusasse filmimaailma, et koolivaheajale mõnus start anda,” lausus Õunap ning lisas, et paljulapselistele peredele on sellised erisündmused vägagi olulised, sest tuleb vähe ette, et näiteks viie lapsega pere suudab korraga kõikide pereliikmetega kinos käia. “See on suur ettevõtmine nii logistiliselt kui ka rahaliselt.”

Paljulapselistele peredele mõeldud eriseansid toimusid Forum Cinemase Tallinna, Tartu ja Viljandi kinodes ning kohale tuli 167 peret, milles kokku üle 670 inimese. Kaugeimad külalised sõitsid näiteks Tallinnasse kohale lausa Valgamaalt.

Suurperede kinopäeval sai ACME Filmi toel näha seikluslikku ja põnevat animafilmi “Lumeinimese poeg”. Forum Cinemas kostitas külastajaid popkorniga ning jooke pakkus Coca-Cola. Film ise räägib 13-aastase poisi Adami rännakutest, et lahendada oma ammu kadunud isa mõistatus. Animatsioonile on hääle andnud mitmed tuntud eesti näitlejad nagu Argo Aadli (Lumeinimes poeg Adam), Kalle Sepp (Lumeinimene), Jaan Rekkor, Marko Matvere jt.

Forum Cinemas ja Eesti Lasterikaste Perede Liit teeb koostööd alates 2014. aasta algusest. Ühiste ettevõtmistena on korraldatud kinokülastusi nii isade- ja emadepäeva, kui lastekaitsepäeva  puhul.

Eesti Lasterikaste Perede Liit on loodud 1996. aastal eesmärgiga toetada lasterikkaid peresid Eestis. Organisatsioon koondab enda alla pered, kus lapsi on kasvamas neli ja enam,  võrgustikku kuulub üle 10 000 inimese.

VAATA GALERIID!
Fotod: Rasmus Kooskora

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga