Avaleht Heategevus Haiglas olevate lasteni jõudis rekordarv isetehtud mänguasju
Haiglas olevate lasteni jõudis rekordarv isetehtud mänguasju

Haiglas olevate lasteni jõudis rekordarv isetehtud mänguasju

MTÜ Naerata Ometi korraldatud jõulueelne ringkäik Eesti haiglates on jõudmas lõpusirgele. Jõulurõõmu ja kingitusi on viimaste päevade jooksul jagatud 14 haiglas viibivatele lastele.

Heade toetajate ja vabatahtlike abiga said kõik haiglas viibivad lapsed jõulupakid, kus lisaks maiustustele ja mänguasjadele, olid ka toredad isetehtud mänguasjad, mida vabatahtlik Laura Sillari eestvedamisel saadeti heade Eesti inimeste poolt kokku üle 700. Korraldajate sõnul on see kõigi aegade rekord ja inimeste heatahtlikkus äärmiselt liigutav.

„Ka vastuvõtt haiglates on olnud väga südantsoojendav. Lapsed on olnud rõõmsalt üllatunud – nad ei ole osanud lootagi, et jõuluvana nende juurde haiglasse saabub. Paljud vanemad ja haiglatöötajad on tulnud meid tänama,” rääkis MTÜ Naerata Ometi juhatuse esimees Kuno Kompus.

Ringkäiku alustati Tallinna Lastehaiglast, kus praegu veedab oma jõuluaega üle 100 lapse ja noore. Meeleolu aitasid luua ükssarvikuks riietatud Aili Sture ja lastele esinesid Lea Dali Lion ning Ave Marie Tuherm. Järgnevatel päevadel said jõuluüllatuse osalisteks ka kõigi teiste Eesti maakondade haiglates viibivad lapsed.

Projekti „Jõulud haiglas“ korraldab MTÜ Naerata Ometi koos heade toetajatega juba üheksandat aastat.

Tänavu aitavad haiglas viibivate laste jõulud rõõmsamaks teha Playtech Estonia, OKO Restoranid, Seesam kindlustus, advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN, Henry Kallas, Henkel Balti, Radius Fixing OÜ, XS Mänguasjad, Eesti Maavara, Tõnis Lellep & Alari Palumaa, Leib Resto ja Aed, Tartu Kunstimuuseum, AloneWolf OÜ, Eesti Maanteemuuseum, E&T OÜ – Valgus.ee, Taibula, Ruf Ilutulestikud, Coca-Cola Eesti, OÜ Kemotex Bio, Revisjon.ee, Kaubad.ee, Tiheda Lasteaed, Lasnamäe Centrum ja Capfield.

MTÜ Naerata Ometi tegutseb alates 2009. aastast ning abistab üle Eesti puuduses elavaid peresid ja erivajadusega lapsi.

Kommentaarid