1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. HEA TEGU I Eesti ettevõte Krah Pipes toetab tiiger Pootsmani kriisi ajal Itaalias
HEA TEGU I Eesti ettevõte Krah Pipes toetab tiiger Pootsmani kriisi ajal Itaalias

HEA TEGU I Eesti ettevõte Krah Pipes toetab tiiger Pootsmani kriisi ajal Itaalias

Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsmani vader Krah Pipes toetab 7200 euroga Parco Natura Viva loomaaeda Itaalias. Vaderi panus aitab koroonapandeemias raskustesse sattunud loomaaial tiiger Pootsmani ülalpidamiskulusid katta.

Amuuri tiiger Pootsman viibib Parco Natura Viva loomaaias üleeuroopalise ohustatud liikide paljundusprogrammi raames. Koroonapandeemia tõttu on eraloomaaed suletud ning kadunud on põhiline tuluallikas – külastajad. Pootsmani vader Krah Pipes nõustus Tallinna loomaaia ettepanekuga annetada kahe viimase aasta Pootsmani toetussumma raskustesse sattunud Itaalia loomaaiale. Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi poolt 7200 euro suuruse vaderitoetuse ülekandmine aitab Parco Natura Vival raske aeg üle elada ning tagada Pootsmani heaolu.

Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi juhatuse esimees Alar Lõhmuse sõnul on praegusel ajal, mil kogu maailmas valitseb teatud mõttes force majeure olukord, oluline võõrsil viibivaid omasid toetada. “Tiiger Pootsman on vaieldamatult meie mees. Seega proovime teda seal kaugel Itaalias aidata ja jääme lootma tema võimalikult peatset naasmist tagasi koju,” ütles Lõhmus.

Krah Pipes on Pootsmani vader juba 2013. aastast. Ettevõtte tegevjuhi Peeter Kirtsi sõnul jätkavad nad tiigri toetamist ka tema maailmareisi ajal. “Seoses koroonaviiruse levikuga Itaalias ei ole Parco Natura Viva ja seetõttu ka Pootsmani olukord praegu kõige kergem. Kui Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran tegi ettepaneku kasutada meilt saadavat vaderitoetust tema olukorra parandamiseks, siis pidasime seda igati õigustatuks,” lisab Kirtsi.

Tiit Maran tõdeb, et kuigi kõikjal Euroopas on loomaaedadel praegu raske, on Itaalias olukord lausa kriitiline. „Üksteise toetamine praeguses kriisis on tunnistus sellest, et Euroopa loomaaedade kogukond toimib ka sellises olukorras ühiste eesmärkide nimel. Euroopa tiigrite paljundusprogrammis oluline Pootsman on ka Tallinna loomaaiale ja Eestile märgilise tähendusega. Soovime väga, et ta jõuaks oma rännakutelt tagasi koju, kui tiigriorg valmis saab,“ sõnas Maran.

Vaatamata keerulisele ajale näib Pootsmanil Parco Natura Viva loomaaias siiski hästi minevat. “ Tiigrid on külastajate puudumisega nüüdseks juba harjunud ja üksteisega kohanenud, neid on nähtud ka paaritumas. Töötame ka praegusel kriitilisel ajal pühendumusega selle nimel, et meie vastutusel olevate loomade igapäevane söök ja heaolu oleksid tagatud,” kinnitas Parco Natura Viva direktor Cesare Avesani Zaborra Tallinna loomaaiale saadetud tänuavalduses.

Head Uudised GoodNews