Avaleht Heategevus HEA TEGU I Jõhvist pärit IT-ettevõtjad kingivad Ida-Viru Keskhaiglale koroonaviiruse Covid-19 diagnostikas vajaliku ultraheli kopsuskänneri
HEA TEGU I Jõhvist pärit IT-ettevõtjad kingivad Ida-Viru Keskhaiglale koroonaviiruse Covid-19 diagnostikas vajaliku ultraheli kopsuskänneri

HEA TEGU I Jõhvist pärit IT-ettevõtjad kingivad Ida-Viru Keskhaiglale koroonaviiruse Covid-19 diagnostikas vajaliku ultraheli kopsuskänneri

Belgia-Eesti ettevõte OSOM Finance ostab koostöös Burfa Techiga Ida-Viru Keskhaiglale diagnostilise kopsuskanneri. Olemasolevail andmeil on sellise skanneriga hetkel varustatud ainult üks Eesti haigla – Põhja-Eesti Regionaalhaigla,  kuid see suurendab märkimisväärselt kopsukahjustuse diagnoosimise täpsust ja kiirust. Mõlemad toetajaettevõtted kannatavad täna küll logistiliste piirangute all, kuid ei ole vähendanud töötajate arvu ning inimesed saavad jätkata tööd kodukontoris. Ettevõtete juhtkonnad usuvad, et rasketel aegadel tuleb ühiskonnale vajaliku toe pakkumiseks teha täiendavaid jõupingutusi ning kutsuvad üles ka teisi ettevõtjaid toetama Eesti meditsiiniasutusi.

Karantiinimeetmete kehtestamise algusest peale otsis OSOM Finance võimalusi, kuidas aidata riikide tervishoiusüsteemidel võidelda COVID-19 vastu. Vaatamata suhteliselt väikesele haiguse esinemissagedusele on Eesti haigusjuhtude arvu järgi miljoni elaniku kohta võrreldes paljude teiste Euroopa riikidega halvemas seisus. Samas sellised organisatsioonid nagu WHO ning Bill & Melinda Gates Foundation rõhutavad epideemiliste haiguste varajase avastamise olulisust, et nende lokaliseerimiseks, ravimiseks ja ennetamiseks kasutusele võetavad meetmed saaksid olla tõhusad. Eesti suuruselt kolmanda maakonna Ida-Virumaa keskhaigla kinnitas OSOM Finance tegevjuhile Anton Altementile vajadust suurendada raviasutuse diagnostilist potentsiaali.

OSOM Finance uuris olukorda meditsiinivahendite turul ning asus otsima mõttekaaslasi. IT-ettevõte Burfa Tech oli valmis algatusega liituma. Koostööpartneri valikul mängis rolli nii ettevõtete vahelise eduka koostöö kogemus (OSOM Finance’il ja Burfa Tech’il on osaliselt kattuvad aktsionärid) kui ka Burfa Tech’i ilmne huvi Ida-Viru keskhaiglat aidata. OSOM Finance ja Anton Altement kaardistasid probleemid otsekontaktide kaudu meditsiiniasutustega ja pidasid ka edukaid läbirääkimisi meditsiiniseadme kiirendatud tarnimiseks. Finantskulud võttis enda kanda Burfa Tech.

Burfa Tech juhatuse liige Sergei Potapenko kommenteeris otsust: “OSOM Finance pakkumine leidis meie ettevõttes kohe tugeva toetuse, kuna oleme alati huvitatud olnud Ida-Virumaa piirkonna arengu toetamisest. Võttes arvesse olukorda riigis ja maailmas, ei tekkinud küsimustki, kas peaksime sellest algatusest osa võtma või mitte”. Burfa Tech’i teine juhatuse liige Ivan Turõgin lisas: „Kui tundub, et raskuste ja probleemidega maadleb terve maailm, võib kergesti unustada kogukonna mured ja keskenduda ainult enda omade lahendamisele. Samas just seda teha ei tohi – peame hoidma kokku ja toetama neid, kes seda enim vajavad.”

OSOM Finance tegevjuht Anton Altement selgitas toetusotsuse saamislugu: „Töötades nii Belgias kui ka Eestis, pidi OSOM Finance kaaluma, kumba riiki suudame aidata. Valisime Eesti, sest väikese riigi tervishoiusüsteem tunneb ühe konkreetse seadme saamisest rohkem mõju ja kasu. Aitame koordineerida ka teisi annetusprogramme ja anname endast parima, et aidata inimesi sel raskel ajal.”

Ida-Viru Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonna vanemarst Arnold Persidski kommenteeris abi: “Selles olukorras on igasugune abi Eesti meditsiinile kulda väärt. On väga liigutav, et Jõhvist pärit ettevõtjad otsustasid meie haiglat toetada, nii nagu palud Saaremaalt pärit inimesed on toetanud Kuressaare haiglat. Ultraheli kopsuskanner aitab meil kiiresti diagnoosida patsiente, kes vajavad kõige rohkem kopsude ventileerimist. See meetod on alternatiiv röntgenile, mida me täna kasutame ja mille kasutamine võtab palju aega. Haigla koormuse kasvu korral on sellest skannerist on väga palju abi diagnoosimisel, sest see tõstab oluliselt ravi taset ja kvaliteeti.”

OSOM Finance on Belgia-Eesti fintech projekt, mis asutati 2017. aastal ettevõtte Polybius poolt. OSOM loob isiklikku varahaldusteenust, kus on ühendatud traditsiooniliste ja digitaalsete finantsaktivate haldus.

Burfa Tech oli 2019. aastal Äripäeva poolt koostatud  Eesti IT-ettevõtete edetabeli võitja. Andmekeskuste projekteerimise  ja hoolduse eestvedajana Burfa Tech on spetsialiseerunud suure jõudlusega andmetöötlusele ja andmekeskustele mõeldud valmislahendustele.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga