1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. HEADE INIMESTE ABIL! Vähiravifond „Kingitud elu” aitab staažikat teatrimeest võitluses soolevähiga
HEADE INIMESTE ABIL! Vähiravifond „Kingitud elu” aitab staažikat teatrimeest võitluses soolevähiga

HEADE INIMESTE ABIL! Vähiravifond „Kingitud elu” aitab staažikat teatrimeest võitluses soolevähiga

fondVähiravifondi „Kingitud elu” nõukogu otsustas toetada 73-aastast vanahärrat võitluses jämesoolevähiga. Fond toetab meest enam kui 12 000 euroga, aidates tal kätte saada ravimi Vectibix (panitumumab), mida haigekassa ei rahasta. Mees ise panustas ravimiostu sümboolse summa.

Pikka aega teatri alal näitlejana, lavastajana ja koolitajana tegutsenud pensionär, kelle ravile fond seekord õla alla pani, elab Pärnumaal. Viis lapselast käivad seal regulaarset maavanaisa ja -vanaema juures. Märtsis ootab meest järjekordne tähtsündmus: siis saab ta juba kuuekordseks vanaisaks. Seega tal on, mille nimel täisväärtuslikult elada.

Kasvaja avastati mehel kaks aastat tagasi üsna juhuslikult tavalise tervisekontrolli käigus. Ta läbis mitu lõikust ja keemiaravi seanssi, kuid tänaseks on keemiaravi võimalused sisuliselt ammendunud.

“Haigus on olnud üsna agressiivne, tasapisi on kolded suurenenud. Mulle sisuliselt antigi mõista, et mine nüüd koju, istu maha ja oota surma – kuni sain veel ühe võimaluse kalli ravimi abil. Minu pension on 400 eurot. Ise ma rohu eest maksta ei saaks. Seetõttu on fondi toetus tõeline kingitus. Seda tänu on sõnadega raske väljendada,” räägib patsient.

“Teha tõelisi kingitusi – see ongi meie fondi eesmärk. Iga annetaja, kes fondi panustab, osaleb võitluses eestimaalaste elude eest. Elude eest, mis on väärt elamist. Aitäh taaskord kõikidele fondi toetajatele,” ütleb vähiravifond “Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu. “Soovime vanahärrale tugevat tervist ja vastupidavust olla oma lastelastele rõõmuks ja eeskujuks.”

Head Uudised GoodNews