Avaleht Heategevus Heategevuskontsert toob lavale ooperi- ja muusikalitähed
Heategevuskontsert toob lavale ooperi- ja muusikalitähed

Heategevuskontsert toob lavale ooperi- ja muusikalitähed

Katrin Lehismets Foto: erakogu
Katrin Lehismets
Foto: erakogu

25. augustil kell 19 Salme kultuurikeskuses toimuv heategevuskontsert “Üks paigake siin ilmas on” loob erakordse võimaluse kuulata juba aastaid maailma ooperi tipplavadel säravat baritoni Lauri Vasarat ja Salzburgis tegutsevat Katrin Lehismetsa.

Laval kohtuvad rahvusvaheliselt tunnustatud ooperilauljad Lauri Vasar ja multitalent Katrin Lehismets, muusikalitäht Ele Millistfer ning Eesti operetiteatri hing Ülla Millistfer. Kontserdi tulu läheb tulekahjus hävinud kodu taastamiseks.

Üle 20 aasta Austrias ja Saksamaal elevate Lehismetsa ja Vasara tihe töögraafik võimaldab neil kodumaal viibida harva. Vasara möödunud hooaeg oli seotud ooperimaailma eliiti kuuluvate Berliini riigiooperi ja Pariisi ajaloolise Opera Garnier´ga. Lehismets tuleb Salzburgist Eestisse vaid kontserdinädalaks, kuna temal on ka suvi töörohke.

Tuuliku enne
Tuuliku enne

Juunis hävis tules Katrin Lehismetsa lapsepõlve- ja praegune emakodu Hiiumaal Salinõmme külas. Tuleroaks läks sajandivanuse ajalooga ja oma kätega ehitatud eluhoone Tuuliku talukohas, mis oli oluliseks elu- või kohtumispaigaks muuhulgas ka kõigile kontserdil osalejatele.

“Kodu kaotamine sellisel moel muudab elu jäädavalt nii emotsionaalselt kui ka praktilises argipäevas. Oluline on, et paik õnnestuks ellu äratada, sest see oli ajaloolise väärtusega ja hingega maja, kus on üles kasvanud mitu põlvkonda,” räägib heategevuskontserdi ellukutsuja Katrin Lehismets. “Igal esinejal on mälestused seoses talukohaga. Neid jagame kindlasti ka kuulajatega. Just täpsustame kontserdi kava, mis on meie jaoks ootamatult keeruline protsess, kuna meie repertuaarid on väga erinevad. Soovime kokku panna ilusa südamliku terviku.”

Tuuliku nüüd
Tuuliku nüüd

25. augustil toimuva kontserdi tulu läheb Tuuliku taastusfondi. Kontserdi kava kujuneb maiuspalaks ooperi ja muusikaliaustajatele, sest esinejad lubavad heliloomingut erinevatest ajastutest ja žanritest, nii ooperi- ja muusikali tähtmeloodiaid kui ka armastatud laule eesti muusika kullafondist.

Piletid hinnaga 15 EUR on müügil Piletilevis.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga