Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Hingedekuu heategu! Rapla elupäästjaid oodatakse doonoripäevale!
Hingedekuu heategu! Rapla elupäästjaid oodatakse doonoripäevale!

Hingedekuu heategu! Rapla elupäästjaid oodatakse doonoripäevale!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus läheb taas Raplasse ning ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 12. novembril kl 10.00-14.00 Rapla Kultuurikeskuse (Tallinna mnt 17) saalis toimuvale doonoripäevale, et kõik abivalmid ja sooja südamega Raplamaa inimesed saaksid teha ühe toreda hingedekuu heateo!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse tootmisjuht dr Erna Saarniit juhib tähelepanu, et johtuvalt haiglate tellimustest, on viimasel ajal suurem nõudlus kõigi veregruppide reesusnegatiivse ja üle pika aja ka 0 reesuspositiivse vere suhtes, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud: „Loovutades verd, saame olla kindlad, et Eestis on piisavad varud, et päästa kõikide abivajajate elusid, sest õnnetuste ja ootamatute saatusekäänakute eest ei ole meist keegi kindlustatud, sestap on meie üleskutse kõigile tervetele ja hoolivatele Rapla inimestele: tule ja kingi abivajajatele nende järgmine sünnipäev!“.

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Raplas 9. oktoobril ning siis külastas doonoripäeva 49 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 45 doonoril ning kokku saadi üle 20 liitri hinnalist nestet.

„Täname südamest kõiki suure südamega Raplamaa inimesi, kes on meie verevarusid nii doonoritelkides kui ka doonoripäevadel jõudsalt täiendanud. Usume, et seekord külastab meid rohkelt doonoreid, et anda hindamatu panus abivajajate päästmisele,“ toonitas dr Saarniit.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga