Avaleht Heategevus Homme toimub tudengite heategevusüritus „Kevadkoputus 2013“
Homme toimub tudengite heategevusüritus „Kevadkoputus 2013“

Homme toimub tudengite heategevusüritus „Kevadkoputus 2013“

10. mail toimub tudengite organiseeritud suurim heategevusüritus „Kevadkoputus 2013“.  Suvel Southwesterni programmiga USAs raamatuid müüvad noored koguvad Tallinnas, Tartus ning nende linnade ümbruses ukselt uksele annetusi Narva SOS Noortekodu remondiks ning sisustamiseks, mis maksab vähemalt 18 200 eurot.

Alustatakse hommikul kell 8.00 ning lõpetatakse kell 18.00. Eestimaa perede ustele on koputama minemas üle 200 Tallinna ja Tartu tudengi. Neil kõigil on rinnas SOS Lasteküla märk. Annetusi kogutakse Narva SOS Noortekodule, kus hakkavad elama noored SOS Lastekülast ja sealt ümbruskonnast. Narva SOS Noortekodus saab kodu kuni 12 noort. Elamisväärseteks tingimusteks tuleb korter remontida. Noortekodu eesmärk on toetada noori inimesi, et nad saaksid hea hariduse, mis annab neile tulevikus võimaluse saada hea töökoht ja stabiilne edaspidine elu.

Esimest aastat Ameerikasse minevatele tudengitele on see esimene reaalne kogemus ukselt uksele müügist ning teistele võimalus ennast taaskord proovile panna ja oma oskusi parimal viisil ära kasutades head teha.

Heategevusaktsioon toimub seitsmendat aastat. Eelmisel aastal koguti raha Keila SOS Lasteküla uue mikrobussi jaoks ning 9 tunniga koguti peaaegu 25 000 eurot. Eelnevatel aastatel ennem seda on kogutud raha näiteks asenduskodu laste õpingute toetamiseks kõrgkoolis ja Tallinna Laste Turvakeskuse muusikaklassi sisustamiseks. Southwesterni noorte heategevus paistab teiste heategevusaktsioonide seast silma oma mastaapsuse ja ukselt uksele käimise meetodi poolest.

Kõik need inimesed, kelle uksele ei koputata, võivad noortekodu renoveerimist toetada ülekandega: SOS Lasteküla Eesti Ühing, 221001178590, www.sos-lastekyla.ee/anneta või helistades annetusnumbritele 900 66 90 (5€), 900 66 80 (10€), 9006670 (25€).

Sellel aastal toimub Kevadkoputus ka Läti ja Leedu SOS Lastekülade jaoks. Läti Kevadkoputus toimus 3ndal mail ning Leedu Kevadkoputus toimub 15ndal mail.

Kommentaarid