Avaleht Heategevus ILUS TEGU! C-Jam kinkis Valga Muusikakoolile tšellod
ILUS TEGU! C-Jam kinkis Valga Muusikakoolile tšellod

ILUS TEGU! C-Jam kinkis Valga Muusikakoolile tšellod

Möödunud aastal Valga Muusikakoolis koolituspäeval käinud tšelloneliku C-Jam liikmed võtsid tuld kooli soovist avada seal tšelloklass ning kinkisid 10. juunil Valga muusikakooli 95. aastapäeva kontsertaktusel neile kaks väiksemat tšellot. Sügisel hakkab Valga Muusikakoolis seda muusikainstrumenti õpetama Vanemuise orkestris töötav tuntud tšellist Enno Lepnurm.

Tšellistide sõnul on huvi mänguoskuste omandamise vastu järjest tõusnud, kuid muusikakoolides pole võimalusi. “Eelmise aasta novembris käisime Valgas läbi viimas koolituspäeva. Huvilisi kogunes Valga Muusikakooli saali päris palju. Kuna kohapeal sel hetkel tšelloklass puudus ja polnud ka pille, siis andsime huvilistele omad pillid proovimiseks. Mõnda agaramat oli hiljem päris keeruline pilli tagant ära saada,” meenutab C-Jami liige Pärt Tarvas.

Kõik muu oli nagu hästi, aga puudusid nii pillid kui ka õpetaja

Samal koolituspäeval tuli Pärt Tarvase meenutust mööda jutuks, et muusikakooli soov oleks avada tšelloklass. “Kõik muu oli nagu hästi, aga puudusid nii pillid kui ka õpetaja. Vestluse käigus tuli kontserdikorraldaja Toivo Tuberik mõttele, et me võiks ju ka omapoolse panuse anda ning näiteks tellida paar väikest pilli ning need siis Valga Muusikakoolile kinkida. Kuna mõttel oli jumet, siis saavutasime ka vastavad kokkulepped. Arvestades asjaolu, et sealt ju mitte kaugel Cesises, oli tšello õpetajaks Gunnar Grapsi isa Igors Graps, kes vedas ka sealset noorte tšellofestivali, on tulemus minu arvates igati märkimisväärne,” seletab ta. “Arvan, et kui noored tegelevad millegagi ja ei seikle abitult mööda tänavaid, siis on see ju tore. Miks siis mitte mängida tšellot, see on ju igati tänuväärne ja tore tegevus.”

Arvan, et kui noored tegelevad millegagi ja ei seikle abitult mööda tänavaid, siis on see ju tore

Valga Muusikakoolis saab praegu õppida järgmisi pille: klaver, orel, akordion, viiul, klassikaline kitarr, saksofon, klarnet, trompet, tromboon, flööt, plokkflööt, eufoonium, löökpillid (ksülofon, trummid), pärimuspillid (kannel ja lõõts), laul (vabaõppes) ja basskitarr (vabaõppes).

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga