Avaleht Heategevus IMELINE I Inglipuu heategevuskampaaniat on saatnud tänu lahketele Eesti inimestele suur edu
IMELINE I Inglipuu heategevuskampaaniat on saatnud tänu lahketele Eesti inimestele suur edu

IMELINE I Inglipuu heategevuskampaaniat on saatnud tänu lahketele Eesti inimestele suur edu

Kaheteistkümnendat korda toimuv Maxima heategevuskampaania on sel aastal Eesti inimestele väga südamesse läinud. Kui veel mullu oli pärast esimest kampaanianädalat Maxima kauplustes alles 600 laste kingisoovi, siis sel aastal on laste soovid Inglipuudelt oluliselt kiiremini ära korjatud.

„Inglid on sel aastal väga kiiresti lendu tõusnud, head Eesti inimesed on väga usinad olnud – suur osa nendest ligi 2000st Inglipuu kampaania kingisoovist on leidnud tegija. Ka on palju kingitusi juba esimese nädala jooksul jõudnud tagasi Maxima kauplustesse,“ kirjeldas MAXIMA Eesti turunduse ja avalike suhete osakonna juht Tiia Schapel.

Inglid on sel aastal väga kiiresti lendu tõusnud, head Eesti inimesed on väga usinad olnud – suur osa nendest ligi 2000st Inglipuu kampaania kingisoovist on leidnud tegija.

Kui 2020. aastal oli pärast heategevuskampaania esimest nädalat alles 600 lapse kingisoovid, siis sel aastal pole selle ajaga vaid 300 soovi inglit leidnud. Paljudes Maxima kauplustes korjati kõik laste soovid Inglipuudelt juba esimese nädalaga ära. Aeglasemalt on läinud Ida-Eesti ja väiksemate kohtade Maxima kaupluste Inglipuudele riputatud laste jõulusoovidel.

Oluline on, et kõik need soovid, mis on Inglipuudelt võetud, jõuaksid õigeks ajaks kingituse kujul Maxima kauplustesse tagasi. „Kes on võtnud Inglipuult lapse kingisoovi ja pole veel jõudnud kingitust tuua, siis on aega selleks 8. detsembrini,“ rõhutas Schapel.

Kingituse saab jätta pakkimata kujul kas poe infoletti või kassasse, kust Maxima toimetab selle juba lapseni. Kingitused pakitakse ning toimetatakse Eestis valdade ja linnade sotsiaaltöötajate abiga lasteni jõulupühadeks. Inglipuude täpsed asukohad on leitavad veebilehel www.maxima.ee/inglipuu.

Viimased 12 aastat on Maxima aidanud heade inimeste abiga viia jõulurõõmu tuhandete perede lastele üle Eesti. Kaubandusketi poolt ellu kutsutud heategevuslik kingikampaania „Inglipuu“ on selle aja jooksul täitnud ligikaudu 20 000 lapse salajase jõulusoovi.

Kampaania ulatus on nende aastatega väga palju kasvanud. Kui 2009. aastal piirdus Inglipuu kampaania kahe kaupluse ja 40 lapse sooviga, siis viimasel paaril aastal on kampaanias osalenud üle 40 Maxima kaupluse üle Eesti ja heade inimestega abi on täidetud juba 2000 lapse südamesoovid.

Sel aastal asuvad 23. novembril alanud heategevuskampaania raames laste jõuluunistustega Inglipuud 45 Maxima kaupluses üle Eesti. Üks Inglipuu asub ka Maxima enda peakontoris, kus ettevõtte kontoritöötajad saavad samuti lastele jõulurõõmu valmistada.