Avaleht Heategevus Jaan Tallinn annetas omanimelise stipendiumiga 54 000 eurot andekate noorte õppereisideks
Jaan Tallinn annetas omanimelise stipendiumiga 54 000 eurot andekate noorte õppereisideks

Jaan Tallinn annetas omanimelise stipendiumiga 54 000 eurot andekate noorte õppereisideks

Jaan Tallinn
Jaan Tallinn

Täna Tartus alanud rahvusvahelisel konverentsil “Talendid tuleviku teenistuses III” avalikustati, et Jaan Tallinn, üks Skype ja Kazaa loojatest, annetab Tartu ülikooli teaduskoolile tänavu 54 000 eurot, millega luuakse temanimeline stipendium reaal- ja täppisteadustes andekate noorte õppereiside toetamiseks.

Konverentsil anti esimesed stipendiumid üle viiele TÜ tudengile.

„Käesolev sajand on ilmselt suuresti kujundatud reaalala inimeste ehk teadlaste ja programmeerijate poolt. Seetõttu on minu stipendiumi eesmärgiks sillutada noortele ja reaalalal võimekate inimestele seda teed, mida mööda ma ise olen paljuski kõndinud. Viia nad kokku inimestega, kes on neile võrdsed mõttekaaslased ja anda neile õng oma mõtlemisvõime edasiseks arendamiseks,“ selgitas tuntud eesti ettevõtja ja programmeerija, Skype`i tehnilise lahenduse üks looja Jaan Tallinn stipendiumi loomise tagamaid oma videotervituses.

Eesti intellektuaalse ja konkurentsivõime kasvatamiseks loodud stipendiumile saavad kandideerida edukalt loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna riiklikel ja rahvusvahelistel olümpiaadidel või riiklikel õpilaste teadustööde konkurssidel osalenud teaduskooli õpilased. Stipendiumifondi raha kasutatakse õppereiside finantseerimiseks.

Stipendiumikomisjoni liikme, TÜ teaduskooli direktori Viire Sepa kinnitusel kuulutati konverentsil välja ka esimesed stipendiaadid, kelleks on viimase kolme aasta jooksul rahvusvahelistel koolinoorte olümpiaadidel Eestit esindanud ning praegu ülikoolis reaal- ja loodusteaduslikel erialadel õpinguid jätkavad teaduskooli vilistlased. Samuti võttis kolmeliikmeline stipendiumikomisjon arvesse üliõpilaste aktiivset ühiskondlikku tegevust teaduskooli tegevustes.

Jaan Tallinna stipendiumi tänavused stipendiaadid on:

Kristian Kuppart, TÜ füüsika bakalaureuseõppe 3. aasta tudeng
Taivo Pungas, TÜ  informaatika  bakalaureuseõppe 2. aasta tudeng
Madis Ollikainen, TÜ füüsika bakalaureuseõppe 3. aasta tudeng
Uku-Laur Tali, TÜ arstiõppe 3. aasta tudeng
Jaagup Repän, TÜ füüsika bakalaureuseõppe 2. aasta tudeng

Esimesed stipendiaadid lähetatakse 21.-24. veebruaril Melbourne’s toimuvale tuntud ettevõtlus- ja intellektuaalkeskuse CFAR (Center for Applied Rationality) workshop’ile. „Tegu on tõeliselt vinge kursusega, mis paneb oma eesmärke paremini formuleerima ja nende poole efektiivselt püüdlema,“ selgitas stipendiumi rahastaja Jaan Tallinn, kelle valik langes CFAR seminaridele isikliku osalemiskogemuse põhjal.

Järgmisel aastal toetatakse stipendiumiga CFAR seminaril osalemist USA-s.

Jaan Tallinna nimeline stipendium loodi Tartu ülikooli sihtasutuse juurde. Stipendiumi eesmärk on aidata edasi noori ja võimekaid inimesi, koolitades neid maailma ühes olulisemas ettevõtlus- ja intellektuaalkeskuses CFAR, tekitades neile rahvusvahelist tutvusringkonda ning tugevdades nende sidet Jaan Tallinna endaga. Samuti kannab stipendium üldisemat eesmärki populariseerida reaalainete olümpiaade, mis panid aluse ka Jaan Tallinna enda tähelennule.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga