1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Jazz Pesulad kingib Viljandi põhikooliõpilastele Eesti Pärimusmuusika Keskuse koolikontserdid
Jazz Pesulad kingib Viljandi põhikooliõpilastele Eesti Pärimusmuusika Keskuse koolikontserdid

Jazz Pesulad kingib Viljandi põhikooliõpilastele Eesti Pärimusmuusika Keskuse koolikontserdid

13. ja 14. septembril kutsub Jazz Pesulad põhikoolilapsi Viljandi Pärimusmuusika Aita, et kooliaasta alguse puhul noortes pärimusmuusika- ja pillimänguhuvi tekitada. 1.–4. klassidele annab koolikontserdi trio Triuka ning 5.–9. klassi õpilasi rõõmustab ansambel EHALE. Mõlemad etteasted kuuluvad Eesti Pärimusmuusika Keskuse koolikontsertide formaati “noortelt noortele”.

EHALE. Foto: Kerttu Kruusla

Autopesulate keti Jazz Pesulad asutaja Ando Mellikovi sõnul on ettevõte oma tegevuse algusaastatest peale toetanud muusikasündmusi ja kultuuri. “Viljandis on Jazz Pesula tegutsenud pea 10 aastat ja samas on Viljandi Eesti pärimusmuusika häll, kus kasvavad ja arenevad võimekad muusikud. Püüame oma toetava jõuga anda panuse, et noorte hulgas oleks jätkuv soov ja tahe tegeleda muusika ja ka pärimusmuusikaga,” rääkis Mellikov.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse haridusjuhi Margit Kuhi sõnul väärib selline algatus järgimist, kuna toob korraga kõik Viljandi põhikoolilapsed kokku, võimaldades neil nautida endale ea poolest lähedaste, noorte muusikute, kontserti. “See initsiatiiv edendab noorte seas laiemalt pärimusmuusika huvi ning ühendab erinevad koolid muusika vahendusel, luues ühtse ja meeldejääva kogemuse,” märkis Kuhi, lisades, et Pärimusmuusika Aidas koolikontsertide tasuta kättesaadavaks tegemine võimaldab elavat esitust ja pillide tutvustust kogeda sõltumata pere või kooli rahakotist ning paljude õpilaste jaoks võib see olla esimene kokkupuude elava muusikaga.

  • Koolialguse kontsertidest saab kahe päeva jooksul osa üle 2000 Viljandi põhikooliõpilase.
Monika Kuzmina Hea sõna saadik, GoodNews looja ja meediapartner