Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Ka sina saad aidata päästa elusid! Verekeskus kutsub Rakvere inimesi head tegema
Ka sina saad aidata päästa elusid! Verekeskus kutsub Rakvere inimesi head tegema

Ka sina saad aidata päästa elusid! Verekeskus kutsub Rakvere inimesi head tegema

südaPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 7. märtsil kell 10-14 Rakvere Kultuurikeskuses (Kreutzwaldi 2) toimuvale doonoripäevale.

„Meil on hea meel naistepäeva eel taas Rakveres doonoripäeva korraldada, sest virumaalased on meid alati sõbralikult vastu võtnud ning tublisid doonoreid on nii naiste kui ka meeste hulgas.“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, toonitades: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud head tegema ning jätkuvalt on eriliselt oodatud A ja B negatiivse veregrupi omanikud!“

Viimati olime Rakveres doonoripäevaga sõbrapäeval, mil head teha soovivaid inimesi oli eriliselt palju: meie doonoripäeva külastas 109 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 97 doonoril ja kogusime ligi 44 liitrit hinnalist nestet. „Loodame, et ka seekord on endast ja teistest hoolivaid Virumaa inimesi rohkesti ning kel Kultuurikeskusesse tulla pole võimalik, on oodatud kuu lõpus, 30. märtsil Rakvere Ametikoolis toimuvale doonoripäevale head tegema.“ lisas Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 19 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

Verekeskus on ka Instagramis @verekeskus, kuhu ootame kõiki oma doonoriks olemise pilte lisama.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga