Avaleht Heategevus KASSIDE HEAKS! Kasside Turvakodu ja PetCity ehitasid turvakodu kassidele mänguväljaku
KASSIDE HEAKS! Kasside Turvakodu ja PetCity ehitasid turvakodu kassidele mänguväljaku

KASSIDE HEAKS! Kasside Turvakodu ja PetCity ehitasid turvakodu kassidele mänguväljaku

Foto: Tiit Mõtus
Foto: Tiit Mõtus

PetCity ja Kasside Turvakodu ehitasid heategevuslikus korras üheskoos turvakodu kassidele lõbusa mänguväljaku, mis aitab neil toonust hoida ja toredalt aega veeta.

Ühisprojekti eesmärk on anda loomaomanikele edasi oluline sõnum: “Mängi ja tegele oma lemmikloomaga – nii hoiad ära väga mitmed terviseprobleemid!”

PetCity keskuse üheks missiooniks on edendada lemmikloomade pidamise kultuuri ning tõmmata tähelepanu selle sektori lahendamist vajavatele probleemidele. “Kasside turvakodus on praegu 49 kassi, kellele pakutakse küll suurepäraseid tingimusi ja kellele on loodud väga hubane õhkkond, kuid see pole siiski kodu. Väga paljud võtavad omale kassi, kuid loobuvad temast. Oluline on mõista, et lemmikloom võetakse kogu eluks,” sõnas PetCity juhatuse liige Merike Kaesveld.

Foto: Tiit Mõtus
Foto: Tiit Mõtus

PetCity Kliiniku veterinaari Heli Säre sõnul aitab mängimine ära hoida mitmeid haiguseid ning läbi selle pikendada ka kasside eluiga.

“Mäng aitab võidelda stressiga ja just see on paljude tõsiste terviseprobleemide allikas. Sellest saavad alguse näiteks käitumisprobleemid, põiepõletik, …,” sõnas Säre, kes tõi ühe probleemina välja ka liigse kehakaalu. “Aktiivne liikumine aitab võidelda ülekilodega. Ja see pakub toonust ka sellistele lihasgruppidele, mida tubased kodukassid igapäevaselt ehk ei kasutagi.”

Foto: Tiit Mõtus
Foto: Tiit Mõtus

Kasside Turvakodu vabatahtliku Hannah Ildi sõnul märkavad turvakodu vabatahtlikud igapäevaselt, kui oluline on kasside jaoks mängimine.

“Mänguväljak tõi meie turvakodu kassidele väga palju rõõmu! Läbi mängu toimubki sotsialiseerumine ja omamoodi kokkukasvamine. Mängimise kasutegurid on tegelikult mõõtmatud. Kasside olekust on seda näha,” tõdes ta.

Eesti esimene PetCity lemmikloomakeskus avati suvel Pärnus. Viie aasta jooksul on plaanis avada Eestis, Lätis ja Leedus kokku 70 analoogset lemmikloomapoodi, millest ca pooltes saab olema kliinik koos valitud lisateenustega.

VAATA GALERIID!
Fotod: Tiit Mõtus

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga