1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. KRIISIS ÜKSTEISELE TOEKS I Ida-Tallinna Keskhaigla liitus Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga
KRIISIS ÜKSTEISELE TOEKS I Ida-Tallinna Keskhaigla liitus Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga

KRIISIS ÜKSTEISELE TOEKS I Ida-Tallinna Keskhaigla liitus Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga

Sel raskel ajal, kui viiruse levik laieneb, on Eesti sünnitusmajad silmitsi probleemiga – ülioluliste isikukaitsevahendite defitsiidiga. Oluline on olla kriisis üksteisele toeks. Tuge pakub ka Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond, millega liitus alatest aprillist ka Ida-Tallinna Keskhaigla. 

Sünnitusmajade Toetusfondil on hetkel käimas kampaania, mille käigus kogutakse raha sünnitusosakondadele isikukaitsevahendite ostmiseks. Esimene kogus on juba tellitud ning  kõik sünnitusosakonnad on saanud esimese väikse abipaki. Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusosakond sai samuti sadakond kaitseülikonda, respiraatorit, kaitseprille ja –kindaid. See kogus on aga esmane ja väga väike.

Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja dr Brigita Tamme sõnul on iga koostöö ja abipakkumine sel keerulisel ajal väga oluline. “Covid-19 viiruse leviku tipul võib igaüks olla viiruse kandja. Seetõttu soovime kaitsta oma patsiente, sünnitajaid, nende vastsündinuid ja ka kõiki teisi erakorralist ravi vajavaid patsiente ning oma tublisid töötajaid. Nakatumise vältimiseks kasutame juba igapäevaselt  isikukaitsevahendeid. Näiteks meie naistekliinikus kulub ca 1000 maski ööpäevas. Ühe Covid-positiivse patsiendi normaalse sünnituse korral on abis kuni 10 töötajat, kes sellisel juhul peavad olema täiskaitsevarustuses. Kaksikute sünni korral on see arv veel suurem,” peab dr Tamm oluliseks heade inimeste panust kampaaniasse “Aita kaitsta ämmaemandat ja emmet”.

Oma panuse saad teele panna SIIN!

Heade uudiste portaal kutsub ka sind toetama!

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond SA
Swedbank: EE912200221014760940
SEB: EE871010220049001018
 
900 6000 – 5 eurot 
900 6100 – 15 eurot 

Head Uudised GoodNews