Avaleht Heategevus Loomakaitsjad protestivad täna Selverite ees
Loomakaitsjad protestivad täna Selverite ees

Loomakaitsjad protestivad täna Selverite ees

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad alustas kampaaniat, mis kutsub üles Selveri jaeketti loobuma puurikanade munade müügist aastaks 2025.

Nähtamatute Loomade kampaania eesmärgiks on tõsta tarbijate teadlikkust Selveri varjatud praktikatest ja survestada seeläbi Tallinna Kaubamaja gruppi, kuhu kuuluvad nii Selver kui ka Kaubamaja Toidumaailmad Tallinnas ja Tartus, eemaldama puurikanamunad kaupluste valikust. Lehel Sydametuselver.ee saavad inimesed anda allkirja kampaania toetuseks.

“Selver väidab, et järgib vastutustundliku ettevõtluse põhimõtteid, kuid samas toetab kanade julma puurispidamise süsteemi. Ükski tänapäeva ettevõte ei saa enam sel viisil loomi väärkohelda ja tarbijate usaldust kuritarvitada,” kommenteeris Nähtamatute Loomade korporatiivsuhete juht Sirly Meriküll, kelle sõnul on Kaubamaja Grupp keeldunud olenemata mitmetest läbirääkimistest loomakaitsjatega puurimunade müügist loobuma.

Puurikanade heaoluprobleemid on aina suurema avalikkuse tähelepanu all, kuna puurisüsteemides elab iga lind umbes A4 paberilehe suurusel alal. Tihti jäävad kanade tiivad või jalad puurivõrede vahele, mille tulemuseks on murdunud luud ja kahjustused sulestikule. Lisaks hääbuvad puuduva liikumisvõime tõttu kanade lihased, mistõttu võivad linnud muutuda liikumisvõimetuks ja surra puuris janusse.

“Selver võiks võtta eeskuju teistest Eesti jaekettidest, nagu Rimi, Prisma, Maxima või Stockmann, kes on otsustanud juba puurikanamunade müügist loobuda ja jätta sellise iganenud süsteemi ajalukku,” sõnas Meriküll.

Lisaks allkirjade kogumisele korraldavad Nähtamatud Loomad 4. septembril kell 18 Tallinnas Merimetsa ja Balti jaama Selverite ees ning Tartus Veeriku Selveri ees protestid, et kutsuda Selverit avalikult üles loobuma puurikanade munade müügist.