1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. MA ARMASTAN AIDATA I Täna toimuvad neljandad üle-eestilised annetamistalgud
MA ARMASTAN AIDATA I Täna toimuvad neljandad üle-eestilised annetamistalgud

MA ARMASTAN AIDATA I Täna toimuvad neljandad üle-eestilised annetamistalgud

29. novembril toimuvad neljandad üle-eestilised annetamistalgud. Tehes täna annetuse läbi Eesti vanima ja suurima annetuskeskkonna “Ma armastan aidata”, lisab Swedbank igale annetusele omapoolse võimenduse.

„Loodan, et iga soovija leiab omale südamelähedase valiku mõne heategevusorganisatsiooni toetamiseks. Just täna on kõigi annetustel tavapärasest veelgi suurem mõju, sest annetajatele lisaks toetab organisatsioone ka Swedbank,“ rääkis Swedbanki toetustegevuste juht ja “Ma armastan aidata” eestvedaja Merje Klopets. „Tänavune aasta on möödunud suurel määral Ukraina toetamise tähe all ja need heategevusprojektid on kogunud „Ma armastan aidata“ keskkonnas märkimisväärselt palju toetust. Kuid samal ajal on ka teised, Eesti-sisesed annetusprojektid kogunud toetust eelmise aastaga samaväärselt. On hea meel näha, et suure südamega annetajaid on jätkunud kõikidele tublidele heategevusorganisatsioonidele.“

Mida rohkem inimesed talgupäeval läbi www.armastanaidata.ee annetavad, seda suurem on ka Swedbanki panus. 10 000 euro täitumisel lisab pank 10 000 eurot, 20 000 puhul 20 000 ja nii kuni 40 000 euroni välja. Swedbanki panus jaguneb organisatsioonide vahel proportsionaalselt vastavalt neile tehtud annetustele.

Annetamistalgutel saab kaasa lüüa igaüks, toetades enda jaoks sobivat heategevusorganisatsiooni. Eriliselt oodatud on uued püsiannetajad, sest regulaarsed toetused annavad heategevusorganisatsioonidele vajaliku kindlustunde.

“Ma armastan aidata” kaudu annetades võib annetaja olla kindel, et iga euro jõuab otse tema pangakontolt abivajava organisatsiooni kontole, puuduvad igasugused vahendustasud. Annetamiseks ei pea olema Swedbanki klient, kõigi suuremate pankade kliendid saavad keskkonna kaudu otse heategevuseks annetada.

“Ma armastan aidata” on 2008. aastal Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse koostöös loodud keskkond, mis viib annetajad kokku Eesti heategevusorganisatsioonidega. Annetaja saab valida enam kui 60 organisatsiooni vahel, mis koguvad annetusi viies valdkonnas: haridus, lapsed, loomad ja loodus, tervis ning tugev ühiskond. Annetusega saab toetada juba tuntud organisatsioone nagu Vähiravifond Kingitud Elu, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ja Pagulasabi, aga ka väiksemaid nagu Tartu pensionäride organisatsioon Kodukotus, Asendusõpetajate programm või Eesti Inimõiguste Keskus. Aastate jooksul on „Ma armastan aidata“ kaudu abivajajaid toetatud ligi 3,7 miljoni euroga.

  • Annetamistalguid korraldab Vabaühenduste Liit koostöös maakondlike arenduskeskustega.
  • Annetamistalgud on osa rahvusvahelisest heategevusliikumisest Giving Tuesday, mis sai alguse 10 aastat tagasi USAs vastukaaluks ostuhulluse päevale mustale reedele.
  • Sel aastal tähistatakse heade tegude päeva 85 riigis.
Head Uudised GoodNews