Avaleht Heategevus Noored meisterdasid SOS Lasteküla jaoks 100 disaintooli
Noored meisterdasid SOS Lasteküla jaoks 100 disaintooli

Noored meisterdasid SOS Lasteküla jaoks 100 disaintooli

Fotod: Tallinna Ehituskool

Toolid kingitakse lastele läheneva Eesti Vabariik 100. sünnipäeva raames ning antakse üle täna, mil Tallinna Ehituskooli aulas saab imetleda noorte mööblitislerite valmistatud sajast toolist ehitatud uhket torni. Seejärel jõuavad kaunid ja omanäolised minitaburetid SOS Lasteküla kodudesse.

„Sada tooli, mis valmisid meie õpilaste ja õpetajate käe all on hoolivuse märgiks ning ühtlasi märgiliseks kingiks – justkui vanemalt vennalt-õelt nooremale,“ ütles Tallinna Ehituskooli direktor Raivo Niidas.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kingituse idee sai alguse ühisest arutelust eelmisel õppeaastal, kus kooli töötajad pidasid mõttetalguid, milline on väärt kingitus vabariigi aastapäevaks. Häid ideid oli mitmeid, kuid lõpuks jäid sõelale 100 tooli, mida õpilased soovisid kinkida lasteküla lastele. Toole valmistasid kõik I, II ja III kursuse mööblitisleri eriala õpilased ning puiduosakonna õpetajad Olav Oja, Raivo Moks, Arvo Olkkonen ja Ando Roos.

Toolide joonised aitas valmistada õpetaja Olav Oja, CNC-pingi abil lõigati välja toolide detailid, mis lihviti ja lakiti ning viimaks pandi kokku.

„Olime väga rõõmsad, kui kuulsime, et ehituskooli noored tahavad Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul meie lastele sellise vägeva kingituse teha,“ ütles SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro. „Oleme noorte vahva idee teostumisele pidevalt ka kaasa elanud. Novembrikuus käisid meie lastekülade noored ehituskoolis kohapeal vaatamas, kuidas toolide valmistamine käib ja said muuhulgas ka ise puupingi taga toolide lihvimisel kätt proovida. Ehituskooli toredad õpetajad ning kaasaegsel tasemel õppetegevus avaldas meile väga muljet. Nüüd on mitmel meie noorel plaan oma tulevik ehituskoolis õppimisega siduda.“

Toolide pidulik üleandmine toimub täna kell 13.35 Tallinna Ehituskooli aulas, kus saab imetleda 100 toolist ehitatud uhket püramiidi, mis on spetsiaalselt õpilaskonverentsi ajaks kooli aulasse üles seatud. Pärast pidulikku üleandmist tehakse uhkest toolide tornist ühispilt ehituskooli ja lasteküla noortega.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga