Avaleht Heategevus Novatoursi toetus toob Pelgulinna sünnitusmajja kümme känguruhoolduse tooli
Novatoursi toetus toob Pelgulinna sünnitusmajja kümme känguruhoolduse tooli

Novatoursi toetus toob Pelgulinna sünnitusmajja kümme känguruhoolduse tooli

Foto: Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond
Foto: Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond

Eesti juhtiv reisikorraldaja Novatours kogus jaanuaris toimunud heategevuskampaania käigus 8300 eurot, mis läheb sihtotstarbeliselt kümne känguruhoolduse tooli soetamiseks Pelgulinna sünnitusmaja intensiivraviosakonda.

„Täname eelkõige oma kliente, kes panustasid Novatoursi 10. tegutsemisaasta kampaaniasse. See on seni meie suurim heategevustoetus,“ ütles Novatours OÜ tegevjuht ja juhatuse liige Andree Uustal. “Meie kõige väikesemad ilmakodanikud vajavad erilist hoolitsust ja känguruhoolduse toolid aitavad kindlasti nende elutervele arengule kaasa,“ lisas ta.

Foto: Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond
Foto: Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond

„Riiklikku rahastust on känguruhoolduse toolidele keeruline saada, seda enam hindab fond koostööd sünnitusmaja pikaajalise partneri Novatoursiga,“ ütles Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi nõukogu liige Aleksander Tammert. „Aastate jooksul on Novatours ulatanud Pelgulinna sünnitusmajale korduvalt oma abikäe ja toetanud mitmete elutähtsate aparaatide ostu,“ lisas Tammert.

 

Sünnitusmaja toetuseks suunatud heategevuskampaania „Juubeli hinnad“ raames annetas Novatours iga reisija pealt toetusfondile 10 eurot, mis läheb mainitud toolide soetamiseks.

Vajalikud känguruhoolduse toolid jõuavad sünnitusmajja märtsi keskel ning need võetakse kasutusele sünnitusmaja intensiivravi osakonnas.

Foto: Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond
Foto: Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond

Känguruhoolduse tooliga on võimalik emal pool-istuvas asendis lamada ja nii on toolis väga hea teha enneaegsete vastsündinute individuaalset arengutaset ja vajadusi arvestavat hooldus- ja raviprogrammi. Eestis ilmavalgust nägevatest imikutest sünnib enneaegselt keskmiselt 5-7 protsenti.

Enneaegselt sündinud või haigete laste raviks, kosumiseks ja parima keskkonna loomiseks on oluline tagada võimalikult perekeskne ravi. Lapsevanemate kaasamine intensiivraviosakonnas oleva lapse eest hoolitsemisse võimaldab vanematel oma lapsega rohkem koos olla, mis suurendab lapse ja vanemate vahelist lähedustunnet, toob rõõmu lapsevanematele, suurendab lapse turvatunnet ning mõjutab lapse paranemist ja arengut veel mitmel positiivsel moel.

Pelgulinna sünnitusmaja lasteosakonna juhataja Dr. Pille Saiki sõnul on känguruhoolduse tooli võimalik funktsionaalselt liigutada intensiivravi vajava vastsündinu kuvöösi kõrvale ja ema saab rinnale ka sügavalt enneaegse, kes vajab näiteks ka hapnikravi.

„On tõestatud, et ema lähedal paranevad need lapsed kiiremini, seega vajavad kokkuvõttes lühemat intensiiv- ja haiglaravi. Lisaks ema soojusele ja juba tuttavatele südamelöökidele, ka ema lõhnale, on selles toolis mugav alustada varast rinnalepanekut isegi siis, kui laps ei ole ise võimeline rinnast imema – saab seda imiteerida,“ selgitas Saik.

Pelgulinna sünnitusmaja on üks suurimaid sünnitusmajasid Eestis ja iga neljas laps näeb ilmavalgust just siin.

Novatours on juhtiv reisikorraldaja Leedus, Lätis ning Eestis, omades nendes riikides vastavalt 50- , 30- ja 30 protsenti turust. Eesti turul tegutseb Novatours alates 2004. aastast.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga