Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Päästame elusid! Verekeskus kutsub Rakvere Kultuurikeskusesse doonoripäevale
Päästame elusid! Verekeskus kutsub Rakvere Kultuurikeskusesse doonoripäevale

Päästame elusid! Verekeskus kutsub Rakvere Kultuurikeskusesse doonoripäevale

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama teisipäeval, 12. septembril kella 10-14 Rakvere Kultuurikeskuses (Kreutzwaldi 2) toimuvale doonoripäevale. Eriti oodatud on 0- ja A-reesusnegatiivsete doonorite veri.

„Pärast edukat telgituuri alustame tavapäraste doonoripäevade väljasõitudega Rakverre. Siinsed doonorid on selline tore ja ühtehoidev arvukas kogukond, kes eriti usinalt on meie suviseid doonoritelke väisanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud, tõestades, et viru veri ei värise,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Rakvere kaunil keskväljakul olid kollased doonoritelgid 19.-21. juunil ning 14.-18. augustil. Kuuel telgipäeval külastas neid kokku 819 virumaalast, kellest 717 lõppes külaskäik eduka vereloovutusega, neist omakorda 84 andis verd esimest korda elus. „Meie verevarud said ligi 323 liitrise täienduse  ning tänu Virumaa doonoritele, said hulga abivajajaid päästetud. Sügav kummardus kõigile verd loovutanud inimestele,“ lisab Ülo Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga