Avaleht Heategevus PAIDELASED AITAVAD ELUSID PÄÄSTA! Paide doonoritelkides loovutas kolme päevaga verd üle 400 inimese
PAIDELASED AITAVAD ELUSID PÄÄSTA! Paide doonoritelkides loovutas kolme päevaga verd üle 400 inimese

PAIDELASED AITAVAD ELUSID PÄÄSTA! Paide doonoritelkides loovutas kolme päevaga verd üle 400 inimese

Paide doonoritelkides loovutas kolme päevaga verd üle 400 inimese
Vereandmine võib olla ka tore kogupere üritus. Naerusuine perekond jäi doonoritelkides silma oma positiivsuse ja sooviga teha head. Nii veetsid Väätsa külast tulnud Kristjan, Jaanika ja Aron üheskoos vaba päeva.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) verekeskus jõudis nädala alguses oma doonoritelkide tuuriga Paidesse, kus kolme päeva jooksul loovutas verd üle 400 inimese.

“Paide doonortelgid õnnestusid väga hästi. Paide telke külastas kolmel päeval kokku üle 400 inimese, tervislik seisund lubas verd loovutada 360 inimesel, kellest 46 olid doonorite pere uued liikmed,” rääkis PERH-i esindaja Stina Eilsen. “Kokku kogusime tervelt 162 liitrit hinnalist verd,” lisas ta.

Doonoritelkide järgmine peatus on Viljandi Vabaduse platsil, kuhu oodatakse doonoreid 4.–5. augustil kella 11-17.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kilogrammi kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Paide doonoritelkides loovutas kolme päevaga verd üle 400 inimese3
Jutukas ja särasilmne Märten tuli oma emale vereandmisel toeks. Märten verd ei kartnud, sest tema meelest meenutab see pigem ploomimahla. Tulevikuplaanide kohta oli poisil nii palju öelda, et ehk hakkab temagi suureks saades verd loovutama.

Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Kõige sagedamini vajavad doonorverd vähihaiged, sünnitajad ja imikud ning raskete operatsioonide patsiendid, aga ka aneemia, verejooksu, raske trauma ja mitmete teiste haiguste põdejad. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Tänavu maist septembri keskpaigani toimuva tuuri ajal peatutakse üheksas linnas: Tallinnas, Keilas, Raplas, Paides, Haapsalus, Rakveres, Pärnus, Tartus ning Viljandis.

Paide doonoritelkides loovutas kolme päevaga verd üle 400 inimese2
Pelikan Dona Paides

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga