Avaleht Heategevus Pimedate Ööde filmifestival annetab raha metsade kaitseks
Pimedate Ööde filmifestival annetab raha metsade kaitseks

Pimedate Ööde filmifestival annetab raha metsade kaitseks

Pimedate Ööde filmifestival annetab iga festivalile esitatud linateose registreerimistasust 0,5 eurot metsade kaitseks.

Foto: Pixabay

Kogutud raha läheb Eesti rohetehnoloogilise idufirma Single.Earth vahendusel Euroopa ja Brasiilia ohustatud metsade säilitamiseks.

Rahvusvaheliselt tegutsev Single.Earth pakub metsa- ja maaomanikele võimalust teenida raha nii, et nad ei peaks metsa maha raiuma, muutes selle säilitamise majanduslikult kasulikuks. Raha annetavad selleks ettevõtted, organisatsioonid ja üksikisikud, kes mõtlevad roheliselt ja soovivad vähendada oma ökoloogilist jalajälge.

Hetkel on Single.Earthi kaudu toetatava kõrge elurikkusega metsaala suuruseks kaheksa miljonit hektarit, mis seob igal aastal 130 miljonit tonni süsihappegaasi. Siia kuulub ka Brasiilias asuv Santa Natalia suure bioloogilise mitmekesisusega vihmamets, mis on üks ohustatumaid maailmas.

„Kestlikkus ei tähenda mitte ainult süsinikumaksude tasumist, vaid ka aktiivset looduskaitset. Me kutsume kogu maailma filmitegijaid ja festivale üles tegutsema ennetavalt ja näitama üles initsiatiivi,” ütles PÖFFi algatuse autor, festivali rahvusvahelise kommunikatsiooni juht Eliisa Pass.

Me kutsume kogu maailma filmitegijaid ja festivale üles tegutsema ennetavalt ja näitama üles initsiatiivi.

Foto: Pixabay

Single.Earthi üks asutajaid ja tegevjuht Merit Valdsalu avaldas heameelt, et PÖFF näitab eeskuju ja juhib rahvusvahelist filmitööstust rohelisema tuleviku poole. „Just ohustatud, bioloogiliselt mitmekesiste metsade kaitsmine on üks kõige olulisemaid ettevõtmisi, mida me saame praegu teha,” ütles ta.

PÖFF toetab Single.Earthi kaudu ohustatud metsi juba kolmandat korda.

  • Pimedate Ööde filmifestival toimub tänavu 3.–19. novembrini.
  • Festivali kavva kandideerida soovivate filmide vastuvõtt kestab 24. augustini.