Avaleht Heategevus RMK töötajad viisid asenduskodudesse ligi 50 kuuske!
RMK töötajad viisid asenduskodudesse ligi 50 kuuske!

RMK töötajad viisid asenduskodudesse ligi 50 kuuske!

Lõppenud pühade ajal toodi riigimetsast 9700 jõulukuuske.

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) peametsaülema Andres Sepa sõnul on sobiva jõulukuuse otsimine RMK äpi abil lihtne ja avastamisrõõmu pakkuv võimalus. „Sel aastal oli jõuluaegne ilm nagu filmis ja kõik riigimetsas jõulukuuse järel käijad said erilise valge metsa elamuse osaliseks. Pere ja sõprade ühiste metsaskäikudega pühade eel ja ajal saab võtta ka aega pikemateks jalutuskäikudeks ja tõdeda, et Eesti metsal läheb hästi,“ rääkis Sepp. „Jõulukuuse toomine metsast on ilus traditsioon ja RMK pakub kindlasti võimalust tuua jõulupuu riigimetsast ka tulevaste jõulude ajal.“

Kuuse toomise võimalus riigimetsast avanes detsembri alguses ja siis jõudsid ka esimesed jõulupuud kodudesse. Üle poole kuuskedest toodi metsast aga nädal enne jõulupühi ja lumiste pühade ajal. Kõige rohkem osteti 1-2-meetriseid kuuski, mis moodustasid enam kui poole ostetud kuuskedest. Ligi 80 protsenti kuuseostudest tehti mobiilimaksega.

Igal aastal viib RMK jõulukuuski kingituseks asenduskodudele üle Eesti. Sel aastal viisid RMK töötajad asenduskodudesse ligi 50 kuuske.

Kuuse toomine riigimetsast on üles ehitatud usaldusele, ent metsaskäijaid kontrollivad keskkonnainspektsiooni ja RMK töötajad. Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõuniku Leili Tuule sõnul ei tuvastanud inspektorid detsembris metsas kontrollkäike tehes ka tänavu rikkumisi.

Jõulupuu viiakse traditsiooni kohaselt toast välja 6. jaanuaril, kolmekuningapäeval. Selleks, et kuusk leiaks väärika tee ka pärast kodu kaunistamist, on suuremad linnad organiseerinud kuuskede kogumispunktid, kuhu saab kuuski tasuta ära anda.

RMK pakub riigimetsast kuusetoomise võimalust alates aastast 2008. Eelmisel aastal toodi riigimetsast samuti ligi 10 000 kuuske. Jõulukuuski tohib raiuda vaid sealt, kus neil ei ole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest, liinide ja vana metsa alt. Õige kuusekoha leidmine ja selle eest tasumine on tehtud lihtsaks RMK kodulehel kaardi ja mobiilirakenduse abil. Mobiilirakendus näitab, kus asub riigimets, võimaldab tuvastada asukoha ja sobiva jõulukuuse eest tasuda.

RMK hoole all on ligikaudu 30 protsenti kogu Eestimaast ja seal asub 45 protsenti Eesti metsadest.