Avaleht Heategevus SA Kadunud sai inkassofirmalt kadunud inimeste otsimiseks hädavajaliku drooni
SA Kadunud sai inkassofirmalt kadunud inimeste otsimiseks hädavajaliku drooni

SA Kadunud sai inkassofirmalt kadunud inimeste otsimiseks hädavajaliku drooni

Julianus Inkasso kinkis SA-le Kadunud hädavajaliku termodrooni, millega lihtsustada teadmata kadunud inimeste otsimist. Droonikomplekti maksumus on 16 000 eurot ja seda saab kasutada ka pimedal ajal ning ilmast sõltumata.

Julianus Inkasso tegevjuht Oliver Markvart, kes ka ise on osalenud vabatahtlikuna teadmata kadunud inimeste otsingutel, ütles et Julianus Inkassolt ei jää hädavajalik droon ainutoeks. “SA Kadunud ja organisatsiooni vabatahtlikud teevad üliolulist asja. Inimesed käivad enda vabast ajast, töö ja pere kõrvalt otsimas ja aitamas võhivõõraid, kellel on sel hetkel kõige rohkem abi vaja. Saame kõik olla neile toeks inimelude päästmiseks vajaliku hankimisel ja loodan, et toetajatena ühineb veel ettevõtteid, sest see eelarve, millega SA Kadunud opereerib, on pehmelt öeldes tagasihoidlik,” nentis Markvart ja tõi välja, et tegemist pole Julianus Inkasso ühekordse annetusega vaid alguse saab pikaaegne koostöö.

Droon, mille Julianus Inkasso SA Kadunud juhile Aare Rüütlile täna üle andis, maksab 16 000 eurot. Sellist tüüpi droonide profikaamera abil on inimene maastikul selgelt eristatav juba mitmesaja meetri kauguselt, neid saab kasutada ka pimedal ajal ning vihmase ilmaga. Samuti eristab droon metsloomi inimestest.

Rüütel tõi välja, et sihtasutus pani endale eesmärgi soetada sel aastal inimelude päästmiseks kaks taolist drooni ning staabibussid. “Julianuse poolt saadud droon on hädavajalik töövahend meie vabatahtlikele. Nüüd on pool droonide eesmärgist täidetud, aga teise poole täitmiseks on veel pikk maa minna.” Aare Rüütel rääkis, et käesoleval aastal käivad SA Kadunud vabatahtlikud erinevatel üle Eesti korraldatavatel ohutuspäevadel ja laatadel, müüvad loosipileteid ning OPEROG otsingugrupi meeneid. Tänu sellele on teise drooni ostuks kogunenud 700 eurot.

“Selleks, et saaksime teise drooni ja kaks staabibussi, kus on suured ekraanid droonipildi jälgimiseks, on meil tarvis koguda ca 70 000 eurot. Näitena toon kõrvale meie eelmise aasta eelarve, mis annetustest kogunes – see oli 28 000. Selle raha eest tegime 219 otsingut, millest 55 korral olime puhtalt maastikul. Kokku päästsime mullu 27 elu, millest kahel korral oli elude päästmisel suureks abiks päästekomando droon, mida aga alati pole võimalik otsingutele saada. Meie termodrooni eelarvesse on vajaliku tehnika soetamiseks sel suvel koos laatade ja ohutuspäevade 700 euroga annetatud kokku 3300 eurot, millest nähtub, et ettevõtjate nagu Julianus Inkasso toetus on ülioluline. Julianuselt saadud droon annab meile maastikuotsingutel ja ka asulates vajalikku kiirust. Eriti hädavajalik on see kehvades ilmastikuoludes, kus ellujäämise protsent langeb kiiresti,” ütles Rüütel ja avaldas inkassofirmale tänu saadud hädavajaliku töövahendi eest.

 • Aita Kadunud SA-l eesmärgile lähemale jõuda

  Tee annetus pangaülekandega:
  Saaja nimi: Kadunud SA
  Saaja konto: EE661010220095092013
  Selgitus: annetus sihtasutuse tegevuse toetuseks

  Toetada saad ka helistades annetusnumbrile 900 6776 (kõne 5 eurot).