Avaleht Heategevus Sinilille kampaaniaga on kogutud kõnniroboti ostuks pea 70 000 eurot
Sinilille kampaaniaga on kogutud kõnniroboti ostuks pea 70 000 eurot

Sinilille kampaaniaga on kogutud kõnniroboti ostuks pea 70 000 eurot

Anname Au

Veteranide heategevuskampaania “Anname au!” kogus esialgsetel andmetel kahe nädalaga pea 70 000 eurot Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele Euroopas ainulaadse kõnniroboti ostuks. Kuni 3. maini saab veel osta sinililli ja teha annetusi, et aidata soetada viga saanud veteranidele ja sadadele teistele Eesti inimestele vajalik kõnnirobot.

“Oleme juba ületanud eelmisel kevadel kogu kampaaniaga kogutud annetussummat ning veel on nädal aega kõigil võimalus oma panus anda. Erilised tänusõnad kõigile Naiskodukaitse vabatahtlikele ja Selveri kauplusetele, kelle abiga on tänaseks üle Eesti kõige enam annetusi kogutud,” ütles nooremveebel ja veteran Rasmus Penno.

Eelmisel aastal esmakordselt toimunud heategevuskampaaniaga koguti taastusraviseadme ostuks ligi 68 000 eurot. Tänavu kevadel on kampaania eesmärgiks koguda vähemalt 80 000 eurot, et osta Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele selja- ja peaaju kahjustuste tõttu tekkinud halvatuse raviks vajalik kõnnirobot. Lõplikud tulemused üle Eesti toimunud sinilillede müügist selguvad hiljemalt juuni alguseks.

“Suur rõõm on näha, et veteranide toetamine ja ka meie taastusravikeskuse aitamine on südamelähedane teema nii paljudele inimestele. Senine edu laseb loota, et viimase kampaanianädalaga õnnestub eesmärki täita ning tõsta kaasaegse mobiilse kõnnirobotiga meie keskuse taastusravi taset veelgi,” lisas Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juht Priit Eelmäe.

Lisaks sinilille märgi ja teiste toodete soetamisele saab heategevuskampaania eesmärgi heaks teha annetuse ka veebis ja helistades annetusnumbril 9002304.

Heategevuskampaaniat Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks viivad koostöös ellu Eesti Vigastatud VõitIejate Ühing ning Naiskodukaitse. Iga sinilille märk on kordumatu käsitöö, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti.

Kampaania õnnestumisele aitab tänavu kaasa rida toetajapartnereid – Kaitseministeerium, Kaitsevägi, SEBE, Selver, Rahva Raamat, Olerex, Itella, R-Kiosk, Tallinna Lennujaam, Estonian Air, Forum Cinemas, JCDecaux, Postimees, Tallinna Kesklinna Valitsus, Swedbank.

Alates 9. aprillist kuni 3. maini saab sinilille märke osta ka kõigis Selveri ja Rahva Raamatu kauplustes, SEBE sinililledega märgistatud bussides, Olerexi tanklaketi teenindusjaamades, R-kioskis ja Tallinna Lennujaama müügiesindustes.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga