Avaleht Heategevus Skyoni trepijooksul osalejad annetasid puuetega laste heaks 3000 eurot
Skyoni trepijooksul osalejad annetasid puuetega laste heaks 3000 eurot

Skyoni trepijooksul osalejad annetasid puuetega laste heaks 3000 eurot

Kinnisvaraarendaja Capital Mill korraldas Skyoni ärimaja töötajatele heategevusliku trepijooksu, millega koguti 3000 eurot heategevusfondile Lapsepuue.

Kõrghoone läbinud iga osaleja sai suurendada Capital Milli tehtavat annetust 26 euro võrra, panustades fondi, mis aitab liikumispuudega lapsi liikuma. Üritusest võttis osa üle saja inimese. Trepijooksu võitjaks osutus Coop Panga töötaja Alari Verev, kes viib kontorisse ka graveeritud rändkarika.

SA Lapsepuue juhi Sirli Jassovi sõnul teeb meele rõõmsaks, et ettevõtted peavad meeles ka väiksemaid heategevusfonde, mis jõudumööda abivajajaid aitavad: “Eestis on üle 2500 liikumispuudega lapse. Paljud neist vajavad regulaarselt erinevaid teraapiaid, mis ei kuulu riiklikult rahastatava abi hulka. Capital Milli annetusega saame aidata mitmeid ravi ootel lapsi. Näiteks vajavad osteopaatiat hetkel kokku kolm last.” Jassov rõhutab, et sihtasutusele laekunud annetusi kasutatakse ainult laste ja perede heaks, mitte fondi üld- või palgakulude või muu sellise katmiseks.

“Mul on hea meel, et trepijooks nii populaarseks osutus ja meie maja töötajad hea eesmärgi – ja muidugi omavahelise võistlusmomendi – nimel üritusest osa võtsid. Tahame sellest teha iga-aastast toredat traditsiooni, millega kogume raha hea eesmärgi nimel, samal ajal suurendades ka maja töötajate vahel ühtekuuluvustunnet,” lausus Capital Milli juht Kaarel Loigu. Ta lisas, et vähem tähtis pole ka maja kontoritöötajaile aeg-ajalt meelde tuletada, et moodsas hoones on olemas kõik vajalik sportimiseks või kergemaks liigutamiseks alates garderoobide ja pesuruumidest kuni maja treppidel asuvate ajavõtutahvlite ja lihtsama jõusaalivarustuseni.

Maja esimesel kümnel korrusel asuvad ankurrentniku Coop Panga kliendikontor ja bürooruumid. Heategevuslikul trepijooksul osales ka panga juhatuse esimees Margus Rink. ”Aktiivne eluviis on loomulik osa cooppankuri igapäevast. Kui tavapärastel tööpäevadel toimub meil liikumine esimese kümne korruse treppidel, siis seekord oli väljakutse mõnevõrra suurem: 26 korruse järjest läbimine nõudis veidi ettevõtmist ja pingutust. Sportlikust sooritusest oli aga tähtsam anda panus liikumispuudega laste liikuma aitamiseks,“ rääkis Rink.

Kinnisvarafirma Arco Vara juhatuse liikme Miko-Ove Niinemäe sõnul on Tallinna südalinna kvartalisse lisandunud Skyoni kõrghoone hea näide moodsast arhitektuurist ning läbimõeldud ja kontoritöötajatele suunatud lahendustest, kus kõik võimalused on käe-jala juures. ”Loodetavasti on Skyon eeskujuks ja inspiratsiooniks ka teistele kinnisvaraarendajatele, kuidas hoone kõiki osasid saab kasutada multifunktsionaalselt. Väga tervitatav on ka Capital Milli sedasorti ühisürituste algatus, mis aitab abivajajaid ja annab võimaluse hoone ”elanikel” omavahel paremini tuttavaks saada. Kes teab, millised koostööd sellest tulevikus sündida võivad!”

Sihtasutus Lapsepuue aitab liikumispuudega lapsi liikuma. Toetusfondi seitsmeaastase tegevusaja jooksul on fondist abi saanud 47 last ja 30 peret, neist mitmeid on abistatud korduvalt. Annetusi saab sihtasutusele teha telefonil 9006425 (5 eurot) või SEB pangakontole EE031010220201939229 (saaja: SA Lapsepuue). Fondi saab aidata ka, ostes laste joonistustega heategevuslikke jõulukaarte või hakates püsiannetajaks-partneriks. Kõikvõimalikud koostöösoovid või pakkumised on oodatud Sirli Jassovi aadressile sirli.lltf@gmail.com.

95 meetri kõrgusel Skyoni ärihoonel on 26 korrust, 8400 ruutmeetrit pinda, kaks terrassi ja neli ülikiiret lifti. Skyon on keskkonnasõbralik hoone, mis on ehitatud LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) sertifikaadinõuetest lähtuvalt. Hoone kahel maa-alusel korrusel asuvad duširuumid ja jalgrataste hoiustamise kohad, et võimaldada rattaga töölkäimist. Hoone trepid soodustavad igapäevase liikumisharjumuse hoidmist, mida soosib lisaks automaatne ajamõõtmissüsteem koos motiveeriva märgistusega.