Avaleht Heategevus SÕBRAPÄEV! Toeta sina ka! Tallinna linnaosad koguvad täna annetusi koduvägivalla ohvritele
SÕBRAPÄEV! Toeta sina ka! Tallinna linnaosad koguvad täna annetusi koduvägivalla ohvritele

SÕBRAPÄEV! Toeta sina ka! Tallinna linnaosad koguvad täna annetusi koduvägivalla ohvritele

Tänasel sõbrapäeval koguvad Tallinna linnaosavalitsuste töötajad annetusi koduvägivalla ohvritele. Heategevuslikust aktsioonist võtavad osa Põhja-Tallinna, Kesklinna, Lasnamäe, Nõmme, Pirita ja Kristiine linnaosavalitsused, raha kogumine toimub mitmel pool kaubanduskeskuste ja teiste käidavate kohtade juures.

Kogutud annetused antakse üle Eesti Naiste Varjupaikade Liidule, mis ühendab Eestis naistevastase vägivalla ohvritele varjupaigateenust pakkuvaid organisatsioone.

„Koduvägivalla ohvritele abi pakkumine on ülimalt tähtis. Füüsilist, vaimset, psühholoogilist, majanduslikku ja seksuaalset vägivalda kogenud inimestele sageli tundub, et nad on oma probleemidega üksi jäetud ja nad ei julge abi järele pöörduda. Leiame, et meie kohus on neile tugevalt märku anda, et me hoolime neist ja oleme valmis abikäe ulatama. Kutsume kõiki inimesi, kel on võimalik toetada naiste tugikeskusi üle Eesti, et aidata ohvritel leida väljapääsu vägivallaringist,“ märkisid Tallinna linnaosade vanemad ühises avalduses.

Naiste tugikeskused töötavad kõigis Eesti maakondades, teenuste osutamisel ei lähtuta elukohast. Naiste tugikeskuste asukoht ei ole turvalisuse huvides avalik, ühendust saab nendega ööpäevaringselt võtta telefoni 1492 või e-posti info@naisteliin.ee kaudu.

Koduvägivalla kuritegude hulk ulatub Eestis tuhandesse ning kannatajateks on valdavalt naised. Kaua aega peeti koduvägivalda pere siseasjaks ning ohvrite abistamiseks üldiselt ei sekkutud. Tänapäeval peetakse koduvägivalda tõsiseks isikuvastaseks kuriteoks.

Täpsemad annetuste kogumiskohad ja kellaajad linnaositi:

Nõmme: Järve Keskus (Pärnu mnt 238) 16.00-18.00.

Põhja-Tallinn: Balti Jaama Turu Selveri ees (Kopli 1) 16.00-18.00.

Kristiine: Sõpruse Rimi (Sõpruse pst 174) 15.00-17.00.

Lasnamäe: Lasnamäe Maxima (Linnamäe tee 57) 16.00-17.30.

Pirita: Pirita Keskus (Merivälja tee 24) 12.00-13.00 ja 16.00-18.00; Pärnamäe Keskus (Pärnamäe tee 4a) 16.00-18.00.

Kesklinn: Solarise keskuse 0 korrus (Estonia puiestee 9) 16.00-19.00.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga