Avaleht Heategevus SUVELÕPU HEATEGU I Stardib kampaania “Lapsed Kooli”: aitame täita laste seljakotid vajalike koolitarvetega
SUVELÕPU HEATEGU I Stardib kampaania “Lapsed Kooli”: aitame täita laste seljakotid vajalike koolitarvetega

SUVELÕPU HEATEGU I Stardib kampaania “Lapsed Kooli”: aitame täita laste seljakotid vajalike koolitarvetega

Eesti Lasterikaste Perede Liit on juba aastaid korraldanud sügishakul koolitarvete kogumispäevi „Lapsed Kooli“, mis ei jää ka sel aastal tulemata. 11. augustil stardib koolikampaania, mille raames kogutakse heade annetajate abiga koolitarbeid lasterikaste perede koolilastele.

Heategevusliku algatuse eesmärk on toetada laste ja noorte hariduse omandamist kvaliteetsete koolitarvete ja -vahenditega. Sel aastal toimuvad kogumispäevad augustikuu teisel ja kolmandal nädalavahetusel kõikides suuremates supermarketites üle Eesti – kokku 75 kaupluses.

Foto: Eesti Lasterikaste Perede Liit

Liit loodab kogumispäevadel inimeste südamlikkusele ning kutsub tegema suvelõpu heategu. Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul saab head teha lihtsalt ja mugavalt oma kodukoha kaupluses: „Sel aastal on kampaaniasse kaasatud kõik suuremad kaupluseketid üle Eesti, kauplustes on väljas Liidu kärud, kuhu annetatud koolitarbeid saab jätta.“

„Sügis on paljude perede jaoks pingeline aeg, sest kooli alguse puhul langeb pere eelarvele keskmisest suurem koormus. Lasterikkas peres lähevad sageli kooli korraga pere mitu last, mis võib osutuda paljudele peredele üsna suureks väljakutseks. Oleme näinud siin vajadust oma peredele appi tulla ning seetõttu on korraldajatel hea meel iga väiksemagi annetuse üle,“ lisas president.

Algatusse annavad olulise panuse vabatahtlikud üle Eesti, kokku ligi 1000 särasilmset inimest, kes on oma lahke abikäe heategemisele lähedale ulatanud. Vabatahtlikud abilised jagavad infot kohalikes kauplustes ning aitavad kauba kokku koguda. Igas piirkonnas kogutud asjad lähevad jagamiseks just selles maakonnas elavate perede vahel, mis jõuavad lasterikaste perede koolilasteni veel enne kooli algust.

  • Koolitarvete kogumisaktsioon “Lapsed kooli!” toimub Eesti Lasterikaste Perede Liidu eestvedamisel 13ndat korda ja sellesse on kaasatud Selveri, Maxima, Prisma, Coop ning Rimi kauplused üle Eesti. Eelmisel aastal koguti vabatahtlike kaasabil 45 kaupluses kokku üle 70 000 ühiku erinevaid koolitarbeid, millest sai abi ligi 7000 koolilast.