Avaleht Heategevus Täna algavad traditsioonilised üle-eestilised toidukogumispäevad
Täna algavad traditsioonilised üle-eestilised toidukogumispäevad

Täna algavad traditsioonilised üle-eestilised toidukogumispäevad

Täna ja homme toimuvad üle Eesti Toidupanga traditsioonilised toidukogumispäevad. Toidupank kutsub üles inimesi tegema heategu, annetades kauem säilivat toidukaupa suuremates kauplustes olevatesse Toidupankade annetuskärudesse.

Annetatud kaup läheb piirkondlikku toidupanka, et aidata kohalikke toimetulekuraskustes elavaid inimesi. Toidupankade igapäevatöö on tootmisest ja kaubandusvõrgust ülejääva, mis tahes põhjusel müügiks mittesobiva kuid igati söömiskõlbliku toidu päästmine ja selle toiduabina jagamine puudust kannatavatele peredele. Toidukogumispäevadel kogutud annetatud kaup lisab väga suurt väärtust sellele iganädalasele päästetud toiduabile.

Aprillis jäid toidukogumispäevad riigis kehtinud eriolukorra tõttu pidamata, samas on võrreldes 2020 aasta algusega koroonaepideemia ja suurenenud tööpuuduse tõttu tänaseks toidupanga abi vajavate inimeste arv kasvanud juba üle 30%. Toidupangalt saavad toetust kohalike omavalitsuste sotsiaalosakondade poolt koostatud toiduabi vajavate inimeste nimekirja kuuluvad pered.

Toidukogumispäevadel on annetustena enim oodatud „parim enne“ -tüüpi toidukaup, näiteks konservid, toiduõli, purgisupid, kuivained, hommikusöögihelbed, pudrumaterjal. Ka moosid, mahlad, pähklid, rosinad ning tervislikud maiustused on oodatud.

Toimetulekuraskustes perede heaks saab sel korral annetada toitu 49-s kaupluses. Ettevõtmisega on liitunud valik Prisma, Rimi, Selveri, Coop’i ja Maxima toidupoode üle Eesti.

Vaata täpsemalt, millistes poodides ja mis kellaaegadel sel korral toidukogumispäevad toimuvad SIIT!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga