1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. TASUTA KONTSERT I Tallinna Kammerorkester annab hingedepäeval kontserdi
TASUTA KONTSERT I Tallinna Kammerorkester annab hingedepäeval kontserdi

TASUTA KONTSERT I Tallinna Kammerorkester annab hingedepäeval kontserdi

2. novembril annab Tallinna Jaani kirikus traditsioonilise hingedepäeva kontserdi Tallinna Kammerorkester koos Soome legendaarse dirigendi Juha Kangasega.

Tallinna Kammerorkester koos Soome dirigendi Juha Kangasega. Foto: Rene Jakobson

Kontserdi solist on Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia laureaat, Tallinna Kammerorkestri kontsertmeister Harry Traksmann. Lisaks teevad kontserdil kaasa Tallinna Muusika- ja Balletikooli MUBA keelpilliõpilased.

Kontserti dirigeerib Juha Kangas, legendaarne Soome dirigent, estofiil ning tunnustatud Kesk-Põhjamaa Kammerorkestri asutaja ja kauaaegne eestvedaja. Samuti on Kangas oluliselt panustanud Tallinna Kammerorkestri arengusse ja kõlapilti.

Juha Kangas ütleb, tema eesmärk ei ole käia külalisdirigendina juhatamas võimalikult paljusid orkestreid, vaid ta töötab selle nimel, et esitada muusikat, mille kvaliteedis ta on absoluutselt veendunud. Tallinna Kammerorkestriga seob teda kolme aastakümne pikkune traditsioon anda igal aastal vähemalt üks kontsert Eestis või välismaal.

Foto: Rene Jakobson

Seekord kohtutakse Tallinnas ning esitatakse maailmaklassikat, mis aitab luua meeleolu algavaks hingedeajaks. Kavas on Soome helilooja Nordgreni „Koko maailma valittanee“, Eesti helilooja Artur Kapi „Eleegia“ ning maailmaklassika Respighi süit nr 3 „Antiche danze e arie“, Vasksi „Musica Dolorosa“, Bachi viiulikontsert E-duur ja Vaughan Williamsi „Fantaasia Th. Tallise teemale“.

  • Tallinna Kammerorkestri hingedepäeva kontsert algab 2. novembril kell 19 Tallinna Jaani kirikus. Sissepääs on tasuta.
Head Uudised GoodNews