1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Tiigriorg tuleb! Tallinna 2020. aasta linnaeelarve eelnõus on tiigrioru projektile kavandatud 1,5 miljonit eurot
Tiigriorg tuleb! Tallinna 2020. aasta linnaeelarve eelnõus on tiigrioru projektile kavandatud 1,5 miljonit eurot

Tiigriorg tuleb! Tallinna 2020. aasta linnaeelarve eelnõus on tiigrioru projektile kavandatud 1,5 miljonit eurot

Järgmisel aastal jätkab Tallinna linn loomaaias unikaalse atraktsiooni Pilvemets rajamisega ning uue ekspositsiooniala Tiigrioru ettevalmistustöödega. Ühtlasi  rekonstrueeritakse põhjalikult Tallinna Botaanikaaia palmimaja.

Tallinna 2020. aasta linnaeelarve eelnõus on Tallinna Loomaaia projektile Pilvemets kavandatud 2,6 miljonit ja tiigriorule 1,5 miljonit eurot ning Tallinna Botaanikaaia investeeringuteks on planeeritud 5,5 miljonit eurot.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul lisavad uued kompleksid loomaaiale atraktiivsust ja annavad ka vanadele koomaiasõpradele põhjuse arendusi avastama minna. „Kindlasti suurendavad uued rajatavad ekspositsioonialad ka külastuste arvu, kutsudes muuhulgas kohale enam ka välisturiste ,“ sõnas Klandorf. „Tänavu augustis oma 80. sünnipäeva tähistanud Eesti ainuke loomaaed on viimastel aastatel järjepidevalt panustanud arendustöödesse, avades uusi ekspositsioone ja teinud pingutusi loomade heaolu suurendamiseks ning see suund jätkub ka 2020. aastal.“

Pilvemets on Tallinna Loomaaeda rajatav kaasaegne ja terviklik Kagu-Aasia troopilise ökosüsteemi elamust pakkuv ekspositsiooniala. Ekspositsiooni läbimine on justkui rännak Kagu-Aasiasse, mille keskseks osaks on metsafragment ning mida täiendavad virtuaalreaalsed eksponaadid, mille ülesanne on täiustada elusekspositsiooni ning võimendada külastajakogemust. Pilvemets koosneb viiest alast: koobas, tunnel, kasvuhoone, mets ja terraarium.

Tallinna Loomaaed koostöös Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga soovivad rajada uue ekspositsiooniala ehk tiigrioru. Tiigrioru kontseptsioon ja ameerika zoo-disainerite poolt loodud eskiis on juba valminud. Järgmisel aastal on kavas lõpule viia projekteerimistööd ja alustada ehitust. Tiigriorg kujutab endast suurt ala, mis jääb praegusest tiigripuurist linnutiikide poole ning elevandimajast kängurude poole. Piirkond külgneb vahetult projekteerimisel oleva Kagu-Aasia troopilise vihmametsa majaga. Viimasesse kavandatud kohvikus saavad külastajad tiigrit ka läbi klaasakna uudistada.

Tallinna Botaanikaaias on tuleval aastal kavas rekonstrueerida palmimaja ja alustatakse uue majandushoone ehitustöödega. Niisamuti jätkatakse botaanikaaia vetesüsteemi ja väliekspositsiooni (alpinaarium, rosaarium, salikaarium) rekonstrueerimisega ning alustatakse kompostimisväljaku projekteerimisega.

Head Uudised GoodNews