Avaleht Heategevus Toidupangad kogusid möödunud nädalavahetusel ligi 39 800 ühikut toidukaupu
Toidupangad kogusid möödunud nädalavahetusel ligi 39 800 ühikut toidukaupu

Toidupangad kogusid möödunud nädalavahetusel ligi 39 800 ühikut toidukaupu

Foto: Haapsalu Toidupank
Foto: Haapsalu Toidupank

Toidukogumispäevadel osalesid 13 Rimi kauplust, üks Säästumarket, kaks Maksimarketit, üks Konsum ja neli Selverit ning umbes 800 vabatahtliku abiga koguti toimetulekuraskustes perede aitamiseks 13.-15. detsembril ühtekokku 39 796 ühikut toidukaupa, sellest umbes 31 500 ühikut Rimides. Tallinna Toidupank ning Pärnu Toidupank kogusid toitu neljas poes. Tartus, Viljandis, Haapsalus ja Järvamaal koguti toidukaupa kahes kaupluses ning Põlva Toidupank, Valga Toidupank, Narva Toidupank, Rakvere Toidupank ning Jõhvi Toidupank korraldasid toidukogumipäevad ühes kaupluses.

Suurim kogus linnade lõikes annetati Tallinna kauplustes – nelja Rimi kaupluse peale kokku ligi 15 600 ühikut toidukaupa, kusjuures üks ühik võib olla mistahes toidukaup, kaalust sõltumata. Kogu see kaup kõik pakitakse käesoleval nädalal toiduabikastidesse, mis jagatakse mitmesse Eesti maakonda, ka neisse, kus toidupank seni puudu.

Käesoleval jõulukuul on toidupangad üle Eesti võtnud omale eesmärgiks rõõmustada 2500 peret korraliku toiduabipakiga ning toidukogumispäevadel kogutud kaup on nende pakkide komplekteerimisel suureks abiks.

Ka väiksemad toidupangad on tulemustega rahul. „Kokku 39 800 ühikut toidukaupa võib reaalsesse rahasse ümberarvutatuna olla julgelt üle 40 000 euro – 6250 ühikut Tartus, 5500 Pärnus jne – see on uskumatu, kui osavõtlikud ja lahked on Eesti inimesed jõulupühade eel,“ võtab kampaania kokku Nele Hendrikson, Eesti Toidupanga kommunikatsioonijuht. „Ja seda, et pühad on lähenemas, oli samuti märgata, sest annetatud kaupade hulgas oli kõige enam maiustusi ja konserve, mis on vaesemate perede jaoks eriti väärtuslikud ning rõõmustavad,“ nendib Hendrikson.

Jõulude-eelse kampaania põhilise partneri Rimi Eesti Food AS juht Anders Torelli sõnul on tal hea meel, et heategevus ja abivajajate abistamine on ühiskonnas aina enam normiks muutumas. „Sotsiaalselt vastutustundliku ettevõttena on meil hea meel, et inimesed on valmis omalt poolt aina enam vähemkindlustatud peresid toetama. Suur tänu ka kõigile vabatahtlikele, kes oma panuse andsid – oli taas kord vahva koostöö,“ sõnas Torell. Rimi realiseeris jaeketina 2013. aasta jooksul Toidupanga kaudu umbes 400 000 ühikut toidukaupa, mis teeb umbes 30 000 kg toitu.

Toidupank tänab südamest kõiki, kes ei pidanud paljuks toidukogumispäevadel kaupa annetada. Samuti tänavad piirkondlikud toidupangad kõiki kampaanias osalenud kauplusi ja vabatahtlikke.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga