Avaleht Heategevus TULETAME MEELDE I Kuidas kriisiolukorras pakkuda abi ning kutsuda appi vabatahtlikke?
TULETAME MEELDE I Kuidas kriisiolukorras pakkuda abi ning kutsuda appi vabatahtlikke?

TULETAME MEELDE I Kuidas kriisiolukorras pakkuda abi ning kutsuda appi vabatahtlikke?

Seoses Eestis kehtestatud eriolukorraga on meie igapäevane elukorraldus märkimisväärselt muutnud ning segadust on palju. Erinevad organisatsioonid ja asutused on asunud otsima võimalusi, kuidas tekkinud olukorras oma abi pakkuda või hoopis vabatahtlikke appi kutsuda. Selleks, et kõigil oleks kergem infotulvas orienteeruda, on Vabatahtlikud.ee lehele koondatud kõige olulisemad infoviited.

Infot vabatahtlikke otsivate vabaühenduste kohta leiab Vabatahtlike Väravast aadressil https://vabatahtlikud.ee/. Sellele lehele on koondatud juhised vabatahtlikele ja vabaühendustele praeguses olukorras tegutsemiseks. Portaali haldab Siseministeeriumi strateegilise partnerina Eesti Külaliikumine Kodukant. Ühendused, asutused ning kohalikud omavalitsused saavad oma kuulutusi lisada sellel lingil. Kuulutuste lisamine on ühenduse jaoks tasuta.

Panustada on võimalik ka vabatahtlikuna. Seda on võimalik teha vabatahtliku seltsilisena. Samuti võib inimeselt inimesele abivajaduse või abipakkumise kirja panna https://helpific.com/et/ või  www.kogukondaitab.ee keskkonnas. Need platvormid viivad kokku abivajajad ja vabatahtlikud. Kogukondaitab.ee on häkatoni „Hack the Crisis“ raames valminud värske lahendus.

Kui oled ettevõtja ja soovid kriisiolukorras riigile abi pakkuda, kasuta portaali www.eesti.ee/pakunabi. Tegemist on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Riigi Infosüsteemi Ametiga koostöös loodud portaaliga, kuhu kogutakse kokku nende ettevõtete andmed, kes soovivad kriisiolukorras riigile abi pakkuda.

Olulised lähtepunktid vabatahtlikule:

  • Hooli enda ja teiste turvalisusest ning tervisest. Enne vabatahtlikku tegevust veendu, et oled terve ja oskad nii ennast kui ka teisi viiruse eest kaitsta.
  • Ära pane teisi aidates end ohtu ning ära levita ise viiruseid edasi. Kui kuulud ise riskigruppi – oled vanuses 60+ või põed mõnd kroonilist haigust –, on mõistlik kodus püsida ning mitte panna end asjatult ohtu. Riskigruppi kuuludes saaksid inimesi aidata näiteks toetavate telefonivestlustega.
  • Kui oled terve ja soovid vabatahtlikuna panustada ning hätta jäänud inimesi abistada, alusta enda lähedalt – kodumajast, tänavast, külast, asumist, seltsist.
  • Abi pakkumisel tuleb hoiduda füüsilistest kontaktidest, et minimeerida ja vältida viiruse edasist levikut ning suurema kahju tekitamist.
  • Jälgi ametlikke kutseid ja kasuta vabatahtliku tegevuse leidmiseks usaldusväärseid kanaleid.
  • Vaata Terviseameti soovitusi enda tervise hoidmiseks ja viiruse levitamise piiramiseks.

Põhjalikuma juhise kriisiolukorras vabatahtlikuna tegutsemiseks leiad siit.

Kuidas abi vastu võtta? Uuri siit.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga