Avaleht Heategevus TUNNUSTUS! Vähiravifond „Kingitu elu” pälvis Aadu Luukase Sihtasutuselt 6400-eurose preemia
TUNNUSTUS! Vähiravifond „Kingitu elu” pälvis Aadu Luukase Sihtasutuselt 6400-eurose preemia

TUNNUSTUS! Vähiravifond „Kingitu elu” pälvis Aadu Luukase Sihtasutuselt 6400-eurose preemia

Toivo Tänavsuu
Toivo Tänavsuu

Kaheksandat aastat missioonipreemiat välja andev Aadu Luukase Sihtasutus andis Kadrioru lossis välja tänavused preemiad. Sihtasutus Hille Tänavsuu Vähiravifond „Kingitud elu” jõudis konkursi finaali ja pälvis nominendina 6400-eurose preemia.

„Meie fondi missioon on aidata ravida füüsilist vähki – toetada vähihaigeid, keda riik ei pea piisavalt “kulutõhusaks”, aga samas tahame ka ravida ühiskondlikku “vähki” – propageerida heategevust kui elustiili, rõhutada väärtusi nagu solidaarsus ja kaastunne ning leevendada heategevusega seotud eelarvamusi ja hirme,“ ütles vähiravifondi „Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu. „Preemia innustab meid sirgeselgselt edasi minema. See on tunnustus, mille suunaksin eelkõige meie fondi annetajatele, tänu kellele me tegutseme. Aitäh!”

Aadu Luukase missioonipreemia 2014. aasta laureaadiks valiti SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks, kes pälvis tunnustuspreemia väärtusega 32 000 eurot. Teised nominendid ehk finalistid vähiravifondi „Kingitud elu” kõrval olid Eesti Toidupank, tänavalaste probleemile pühendunud Inge Ojala-Pihlaja, Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal ning MTÜ Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskus.

Aadu Luukase missioonipreemiat antakse välja 2007. aastast. Varem on selle pälvinud Tallinna Lastehaigla Toetusfond, ajaloolane ja Eesti Kunstiakadeemia professor David Vseviov, Vanalinna Hariduskolleegiumi asutaja ja juht Kersti Nigesen ning Sihtasutus Metsaülikool, Liikumispuudega Laste Toetusfond ja Eesti Võrkpalli Liit, Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin ning vaimulik Toomas Paul, Narva Kolledži direktor Katri Raik ning MTÜ Eesti Meestelaulu Selts.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga