1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. ÜLESKUTSE I Taastame tulekahjust räsitud Eha talu kultuuripärandi ja talupere lootuse
ÜLESKUTSE I Taastame tulekahjust räsitud Eha talu kultuuripärandi ja talupere lootuse

ÜLESKUTSE I Taastame tulekahjust räsitud Eha talu kultuuripärandi ja talupere lootuse

Eesti rahvast kutsutakse üles toetama Nõo vallas Aiamaa külas asuva Eha talu taastamist, mis sai hiljuti tulekahjus rängalt kannatada. Tules hävis suure osa taluhoonetest ja varast, sealhulgas tööriistad ja ehitusmaterjalid. Töökas noormees Roland on pühendunud oma vanavanemate aitamisele ning võtnud enda kanda märkimisväärse ülesande – pere talukompleksi taastamise, mis kehastab ühtlasi Eestimaa kultuuritraditsioone. Kahjuks polnud talu kindlustatud ning projekt on Rolandi jaoks aeganõudev, kulukas ja keeruline ettevõtmine.

Tules hävis suure osa taluhoonetest ja varast, sealhulgas tööriistad ja ehitusmaterjalid.

“Rolandi ja tema vanavanemate lugu meenutab meile, et turvalisust ja ohutust peetakse tihti enesestmõistetavaks, kuniks need järsku kaovad,” ütleb Heiki Lutschan, kes on Rolandi projekti toetava MTÜ Naerata Ometi projektijuht. „Kuid üheskoos suudame nad hädast välja aidata.“

Rolandi ja tema vanavanemate lugu meenutab meile, et turvalisust ja ohutust peetakse tihti enesestmõistetavaks, kuniks need järsku kaovad.

Külm talv on lähenemas ning materjalide ja tööriistade hankimine muutub üha pakilisemaks. Hetkel on kõige kriitilisem uue sauna ehitamine, et Roland suudaks tagada oma vanavanematele elementaarsed pesemisvõimalused. Tänu Saunasellid OÜ südamlikule abile paigaldatakse uus saun soodushinnaga ja makseid saab teha osade kaupa.

Kuid Eha talu taastamise projekt on saunaehitusest ulatuslikum. Uue töökoja-garaaži ehitamine on samuti ülimalt tähtis, et Rolandil oleks võimalik jätkata hädavajalike tööde teostamist ja säilitada maaelu traditsioone, mida jääb meie ümber iga päevaga aina vähemaks. Iga annetatud tööriist, materjalitükk (nt tuuletõkkeplaadid, voodrilauad, distantsliistud) ja rahaline panus on ülimalt teretulnud.

„Kindlustuse puudumine on karm reaalsus, millega silmitsi seista. Õppisin raskel teel tähtsa eluõppetunni. Nüüd olen targem ja annan endast kõik, et talu uuesti üles ehitada,” tunnistab Roland ja rõhutab, kuivõrd oluline on tema pere jaoks rängal ajal kogukonna toetus ja kaasmaalaste solidaarsus.

“See ei ole lihtsalt ühe talu taastamise projekt. See on meie kõigi võimalus vaadata tagasi meie ajaloole ja avaldada austust neile, kes olid siin enne meid. Talu taastamine on nagu sild põlvkondade vahel, mis ühendab mineviku tulevikuga ja säilitab meie kadumisohus kultuuripärandit,” ütleb Heiki Lutschan.

“Rolandi jõupingutused ja kogukonna toetus on tõeline näide Eesti vaimust – me ei jäta oma inimesi hätta, vaid tõttame neile appi,“ lisab MTÜ Naerata Ometi juhatuse esimees Kuno Kompus. „Kutsume teid kõiki üles võtma osa sellest õilsast ettevõtmisest. Iga annetus, suur või väike, sillutab teed Rolandi ja tema vanavanemate helgema tuleviku suunas.“

Rolandi jõupingutused ja kogukonna toetus on tõeline näide Eesti vaimust – me ei jäta oma inimesi hätta, vaid tõttame neile appi.

Eha talu pere soovib südamest tänada neid, kes annavad projekti toetuseks oma panuse.

Telefoniannetus:

9008810 – toetad 10 euroga

9008850 – toetad 50 euroga

Pangaülekanne:

LHV Pank
EE167700771002598797

Swedbank
EE672200221046387155

SEB
EE101010220101993019

Coop Pank
EE074204278613542000

Saaja: Naerata Ometi MTÜ
Selgitus: Eha talu toetuseks

Head Uudised GoodNews