Avaleht Heategevus VAATA VIDEOT! Metsatöllu esinemine tõlgiti viipekeelde
VAATA VIDEOT! Metsatöllu esinemine tõlgiti viipekeelde

VAATA VIDEOT! Metsatöllu esinemine tõlgiti viipekeelde

Foto: Kalev Lilleorg
Foto: Kalev Lilleorg

Tallinna Stroomi ranna alal toimunud tasuta koguperefestivalil „Puude taga on inimene“ tõlgiti viipekeelde kõike pealaval toimunut.

„Kõike pealaval toimunut sünkroontõlgiti viipekeelde – nii said ka kurdid Metstöllu, Justamendi, Getter Jaani ja paljude teiste kontserti nautida,“ sõnas PTOI korraldaja Tiia Sihver. „Kinotelgis näidati kirjeldustõlkega filme „Supilinna salaselts“ ning „Must alpinist“.“

„Festivali üheks tõmbenumbriks oli pimekohvik, kus külastajad said tõelise elamuse – nägemismeel lülitati välja ning sööma ja jooma pidi kombates,“ märkis Tiia Sihver.

Foto: Kalev Lilleorg
Foto: Kalev Lilleorg

Vaegnägijate temaatikat käsitles ka Terateatri tükk „Pime päev“, mis ilmestas mõtlemapanevalt valusnaljakaid situatsioone, kuhu pime inimene kas juhuslikult või ümbritsevate tähelepanematuse tõttu võib sattuda. Lastealal sai õppida jalaga maalimist, viipekeelt, esmaabi ning tule- ja liiklusohutust. Spordialal toimus pimelaskmine, ratastooli vehklemine, pimelauatennis ning ratastooli korvpalli turniir.

Foto: Kalev Lilleorg
Foto: Kalev Lilleorg

Lisaks põnevatele tegevustele sai kunstitelgis tutvuda suure kunstinäitusega, mille programmi aitas koostada varvaskunstnik Meelis Luks ehk Mella.

VAATA VIDEOT!

VAATA MEELEOLUKAT GALERIID!
Fotod: Kalev Lilleorg

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga