Avaleht Heategevus VABATAHTLIKUD, TE OLETE TOHUTULT VAJALIKUD I Pirita linnaosa vanem: päästjate üks suurem mure on vabatahtlike nappus
VABATAHTLIKUD, TE OLETE TOHUTULT VAJALIKUD I Pirita linnaosa vanem: päästjate üks suurem mure on vabatahtlike nappus

VABATAHTLIKUD, TE OLETE TOHUTULT VAJALIKUD I Pirita linnaosa vanem: päästjate üks suurem mure on vabatahtlike nappus

Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat saatis laupäeva hommikust pühapäeva hommikuni Pirita päästekomandot töövarjuna.

Liinat alustas päeva koos päästjatega eile hommikul kell 8, mil toimub meeskonna vahetus. “Vahetuse algul kontrollitakse väga põhjalikult üle kogu varustus. Tuleb olla kindel, et kõik töötab,” kirjeldas Liinat ja lisas, et läbis õppuse, kuidas pimedas ruumis liikuda. “Päästja töö tähendab kogu aeg valves olemist ning valmisolekut väljasõiduks. Samuti teeb päästekomando pistelisi kontrolle, et tuvastada näiteks ebaseaduslikult tehtud lõkkeid või muid rikkumisi,” kirjeldas Liinat.

Liinati sõnul on päästjatel Pirital mitmeid probleeme. “Pirital on kohti ja olukordi, kus päästjad ei pääse õnnetuse korral elamutele ligi, sest läbipääsu takistavad laiaks kasvanud puuoksad või valesti tee äärde pargitud sõidukid,” sõnas Liinat. Ta lubas, et teeb omalt poolt kõik, et need probleemid võimalikult kiiresti lahendatud saaksid.

 

“Üks valusam probleem on vabatahtlike päästjate nappus,” sõnas Liinat ja julgustas, et hakkajad inimesed võiksid proovida vabatahtlikuna päästjaid aidata.

Linnaosa vanem tegi päästjate töövarjuna kaasa kogu vahetuse ehk 24-tunnise valve.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga