Avaleht Heategu VAHVA! Tallinna Ühisgümnaasiumi lapsed teevad 1000 helkurit
VAHVA! Tallinna Ühisgümnaasiumi lapsed teevad 1000 helkurit

VAHVA! Tallinna Ühisgümnaasiumi lapsed teevad 1000 helkurit

Tallinna Ühisgümnaasiumi õpilased teevad endale ja oma sõbrale helkuri.

Algatuse ja idee autor on Tallinna Ühisgümnaasiumi lapsevanem Kätlin Rohilaid-Aljaste, kes leidis kohe toetust kooli juhtkonnalt, hoolekogult ja õpetajatelt.

„Olen olnud Tallinna Ühisgümnaasiumiga seotud 13 aastat ja alati pimedal ajal mõtlen laste turvalisuse üle Tallinna Ühisgümnaasiumi ümbruses. Mul oli väga hea meel, et kool oli avatud sellele uuele mõttele ja tuli ideega kaasa. Meie koolis on alati uued ideed teretulnud! Täname väga ettevõtet Signaal TM, kes kohe oli valmis aitama tootmisjääkidega, et viia ellu see äge projekt – “1000 helkurit”. Oluline on taaskasutus – kellegi vana on teise jaoks uus! “Hoolime, märkame ja aitame” kehtib igas eluvaldkonnas, ka liikluses!“ ütles ta.

Tallinna Ühisgümnaasium asub Tallinna kesklinnas keerulises liiklussõlmes. Kokku on kolm ohtlikku ülekäigurada, mida koolilapsed peavad iga päev ületama kooli tulles ja koolist ära minnes. Kampaania “1000 helkurit” eesmärgiks on: meelde tuletada kooliperele turvalise liiklemise reegleid – helkur aitab hoida elusid; pöörata erilist tähelepanu helkuri kandmise vajalikkusele pimedal perioodil; juhtida autojuhtide tähelepanu, et pimedal ajal peab olema tähelepanelik, eriti koolimajade ümbruses; juhtida tähelepanu Tallinna Ühisgümnaasiumi ümbruskonna liikluskorraldusele; õpetada lastele olla loominguline, et saab ise endale tooteid teha; taaskasutus – oluline sõnum tänapäeval, kus on ületarbimine.

“1000 helkuri” näitus toimub Tallinna Ühisgümnaasiumi 2. korrusel 26. novembrist 3. detsembrini. Kool paneb oma Facebooki lehele üles “1000 helkuri” virtuaalnäituse.

Lisaks “1000 helkuri” projektile on Tallinna Ühisgümnaasiumil helkuritepõõsas, mida on ehitud viimasel paaril aastal. Helkurikampaania koolipoolsed projektijuhid on õpetajad Liia Jung, Triin Timm ja Luule Vanaselja.

„Projekt “1000 helkurit” toetab kindlasti kunstitundides räägitut: aina uute asjade ostmisega, see tähendab tarbimiselustiiliga kaasnevad ohud, näiteks looduskeskkonna reostamine, raiskava mõtteviisiga kaasaminek  jne. Taaskasutamine peaks saama meie elu loomulikuks osaks. Samuti on isikupäraste helkurite tegemine õpilaste loomingu väärtustamine. Helkurid on olulised: hoia ennast ja hooli teistest! See käib jalakäija ja sõidukijuhi kohta. Iga õppeaasta alguses räägime ka ohtudest meie kooli piirkonna liikluses,“ sõnas Tallinna Ühisgümnaasiumi kunstiõpetaja ja projekti juht Liia Jung.

Tallinna Ühisgümnaasium kutsub üles ka teisi koole: teeme kõik endale ise see aasta helkurid!